Reklama

Pectus: Siła braci

5 lutego ukaże się płyta "Siła braci" nagrana przez odświeżony Pectus, złożony z braci Szczepaników.

Przypomnijmy, że pod koniec 2011 roku doszło do rozłamu w Pectusie. Tomasz Szczepanik i pozostali muzycy pokłócili się o prawa do nazwy grupy. Frontman grupy miał oświadczyć kolegom, że odchodzi i zabiera ze sobą nazwę formacji.

Reklama

Tomasz Szczepanik zarzucił byłym partnerom nielojalność. Mieli oni za jego plecami zgłosić w Urzędzie Patentowym znak towarowy oraz graficzny Pectus.

Pozostali muzycy grupy oskarżyli wokalistę o przywłaszczenia autorstwa piosenek. Menedżerka Monika Paprocka poinformowała nas, że Sąd Rejonowy w Warszawie podtrzymał stanowisko rzeszowskiej prokuratury, że Tomasz Szczepanik jest niewinny.

W efekcie konfliktu działają dwa zespoły - Pectus (tworzony przez wokalistę Tomasza Szczepanika i jego braci: Marka, Mateusza i Macieja) oraz Pectus i Filip Moniuszko (rolę wokalisty objął znany z "The Voice of Poland" Filip Moniuszko, który jednak pod koniec 2012 roku pożegnał się z tą grupą).

"Nie mam pojęcia dlaczego, ale każdy z moich braci zdecydował się na inny instrument. Marka zawsze ciągnęło do perkusji, Mateusza do gitary basowej, a Maćkowi zawsze podobała się gitara" - wspomina Tomasz Szczepanik, który zaczynał od syntezatora i śpiewu.

"W mojej głowie zawsze tliła się taka myśl, że mając braci, którzy muzykują, którzy uczą się grać na instrumentach, chciałbym kiedyś stanąć z nimi na jednej scenie i wspólnie tworzyć muzykę. Nie ukrywam, że chyba największą wiarę i marzenia, aby zobaczyć czterech braci na jednej scenie miała nasza mama. Jak widać marzenia się spełniają" - mówi lider grupy Pectus.

Płytę "Siła braci" zapowiada singel "Barcelona", który bardzo dobrze radzi sobie na listach przebojów (przez trzy tygodnie numer 1 na Popliście RMF FM).

Zobacz teledysk "Barcelona":


Sprawdź tekst piosenki "Barcelona" w serwisie Teksciory.pl!

"Postanowiliśmy, że ta płyta będzie początkiem muzycznej podróży, w której podróżować będziemy po naszych inspiracjach, ale i po miejscach po których prowadzi nas los. Realizujemy ten plan zapraszając gości co jest wielce fascynujące, bo każdy z nich wnosi swoją energię, wrażliwość, inną umiejętność frazowania, historię" - mówi Tomasz Szczepanik.

Na trzeciej płycie Pectus usłyszeć będzie można brzmienie takich instrumentów, jak gitara dobro (Jędrzej Kubiak), duduk (Tomasz Busławski), klasyczna hiszpańska gitara (Marcin Majerczyk) czy szkocka kobza.

Zobacz teledyski Pectus na stronach INTERIA.PL!

Sprawdź profil zespołu w serwisie Muzzo.pl

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pectus | Tomasz Szczepanik | nowa płyta | siła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje