Reklama

Reklama

Order Imperium Brytyjskiego dla Sade

Sade mijający rok na pewno może zaliczyć do udanych. Urodzona w Nigerii wokalistka, po kilku latach przerwy, pod koniec 2000 roku wróciła w wielkim stylu z albumem "Lover's Rock". Płyta w samych tylko Stanach Zjednoczonych do tej pory znalazła ponad 3 miliony nabywców, a w 12 ostatnich miesiącach na konto bankowe piosenkarki wpłynęło w sumie 5.6 miliona dolarów. Doceniła to angielska królowa Elżbieta II, która przyznała wokalistce Order Imperium Brytyjskiego.

Sade jest obecnie jedną z najpopularniejszych wokalistek na świecie. Jej pięć poprzednich albumów - "Diamond Life", "Promise", "Stronger Than Pride", "Love Deluxe" i "Best Of Sade" - nabyło już na całym świecie ponad 50 milionów osób, z czego co najmniej 3.5 miliona każdej płyty kupiono w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Nic więc dziwnego, że Sade, która naprawdę nazywa się Helen Folesade Adu, znalazła się na ogłaszanej co roku w Londynie Noworocznej Liście Honorowej, zawierającej nazwiska osób, które zostaną uhonorowane Orderem Imperium Brytyjskiego.

Reklama

Wokalistka - wraz z innymi wyróżnionymi, w tym m.in. członkami grupy Bee Gees - odbierze odznaczenie z rąk królowej Elżbiety II, podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się w marcu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL