Reklama

Najlepsze teledyski 2014 roku

Dobry klip nie tylko świetnie współgra z muzyką, ale także potrafi zaskoczyć oglądającego. Tak też jest z teledyskiem duetu Chromeo do utworu "Come Alive", który umieściliśmy w pierwszej dziesiątce zestawienia. Pozornie bardzo prosta historia ma bowiem drugie dno z manekinami w roli głównej.

Wybór teledysków nie jest sprawą prostą. Po pierwsze trzeba pamiętać, że nie wybieramy najbardziej chwytliwego utworu, a najciekawszy obraz, który musi nas zaciekawić, zachwycić, rozbawić lub wzbudzić inne emocje. Przy wyborze zwracaliśmy także uwagę na to, jak teledysk był realizowany. Świetne ujęcia nie mogły bowiem umknąć naszej uwadze.

Reklama

Staraliśmy się nie kierować kategorią popularności, liczba wyświetleń nie była dla nas najważniejsza. Bardziej woleliśmy dostrzec teledyski, które wywoływały spory szum w sieci i nie tylko. Obejrzeliśmy tysiące teledysków, żeby wybrać te, które naszym zdaniem są najciekawsze. Oczywiście z ciężkim sercem musieliśmy odrzucić kilkadziesiąt równie dobrze nakręconych i trafiających do naszej wyobraźni, ale niestety takie są reguły zestawień.

A teraz do rzeczy!

30. Grawitacja - "W złotej klatce"

Zestawienie otwiera świetnie nakręcony teledysk zespołu Grawitacja o gangsterze, który ma problemy z podejmowaniem trudnych decyzji . Klip stworzył duet Psychokino, który w tym roku po raz kolejny pokazał, że teledyski to ich specjalność. "W złotej klatce" to zdecydowanie najlepsza produkcja wytwórni w tym roku.


29. Łona i Webber - "Wyślij sobie pocztówkę"

Niewielu jest artystów w Polsce, którzy tak przenikliwie potrafią punktować przywary ludzkie jak Łona. A gdy dochodzi do tego bardzo sympatyczny teledysk, w którym świetną rolę odegrała dwójka głównych bohaterów, to nie pozostaje nic innego jak tylko... wysłać pocztówkę?


28. Dr Misio - "Pogo"

Rafał Stós i Bartosz Mińkiewicz (znany lepiej jako Wilq Superbohater) stworzyli teledysk, w którym to grupa emerytowanych herosów zmuszona jest jeszcze raz uratować świat przed zagładą. Człowiek Orzeł, Różowa Furia, Obywatel Planeta, Baba Kot oraz Człowiek Mózg narysowani przez Mińkiewicza musieli się tu znaleźć.


27. Chet Faker - "Talk is Cheap"

W tym roku hipsterzy oszaleli na punkcie Cheta Fakera i na punkcie tego utworu. Piękny teledysk pokazujący w nietypowy sposób, jak zmienia się świat w trakcie z każdej z pór roku.


26. Kiesza - "Hideaway"

Objawienie tego roku, Kiesza, w przeszłości była baletnicą. Nie dziwi więc fakt, że skorzystała ona ze swojego talentu i stworzyła niezwykle charakterystyczny układ taneczny, który stał się natychmiast wiralem.


25. Miąższ - "Nie lubię 3D"

Pozornie w "Nie lubię" nie ma nic szczególnego. Pozornie, bo tak naprawdę to teledysk stworzony specjalnie pod okulary 3D. Jeżeli macie jakieś przypadkiem w domu, to możecie je założyć i sprawdzić, czy Miąższ was nie oszukał. Albo za poradą zespołu zróbcie zeza.


24. Czesław Śpiewa - "Nienawidzę Cię Polsko"

Sam teledysk pewnie przeszedłby bez echa, gdyby nie znaczek "Solidarności" w klapie jednego z bohaterów klipu. Oczywiście produkcja Madsa Hemmingsena odarta z kontrowersji dalej jest całkiem interesująco nakręconym teledyskiem z dobrymi rolami Roberta Gonery i Birgitte Raaberg.


23. O.S.T.R. & Marco Polo - "Kartagina"

Mimo iż sama płyta duetu Ostry - Marco Polo nie wzbudziła w nas entuzjazmu, to trudno pominąć w tym zestawieniu klipu do utworu tytułowego. Plastelinowe Sin City, a może to bardziej plastelinowa Łódź?


22. Flint - "Mój pies"

Prostszego patentu nie można było chyba wymyślić. Wystarczy kupić kamerkę, doczepić ją psu na grzbiecie i puścić samopas. No ale nie od dziś wiadomo, że proste rozwiązania są najlepsze.


21. Mister D. - "Chleb"

Jeżeli już jesteśmy przy psach... Anja Rubik oraz jej chłopak dresiarz przemierzają górski krajobraz na ogromnym jamniku. I już chyba nic więcej nie trzeba dodawać.


Zobacz miejsca 20-11 na następnej stronie!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje