Przystanek Woodstock imprezą o podwyższonym ryzyku? Jest oświadczenie

W odpowiedzi na ostatnie medialne doniesienia dotyczące bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy opublikowała oświadczenie w tej sprawie.

Jerzy Owsiak zabrał głos w kwestii bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock
Jerzy Owsiak zabrał głos w kwestii bezpieczeństwa na Przystanku WoodstockAleksandra Szmigiel-WiśniewskaReporter

Poniżej znajduje się oświadczenie, jakie w sprawie medialnych doniesień dotyczących bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock wydał Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy:

"Wypowiedzi Wojewody Lubuskiego o tym, iż Przystanek Woodstock ma być imprezą o podwyższonym ryzyku, są dla Fundacji WOŚP, organizatora festiwalu, zaskoczeniem. Do teraz (czwartek, godz. 11:00) nie wpłynęło do nas żadne pismo, które merytorycznie informowałoby nas o takim stanie rzeczy, zawierające konkretną argumentację. Tymczasem przez trzy ostatnie miesiące przygotowywaliśmy plan zabezpieczenia festiwalu, w ścisłej współpracy z policją i wszystkimi profesjonalnymi służbami podległymi Wojewodzie Lubuskiemu. Jest on oczywiście dostosowany do aktualnych zagrożeń, wprowadzonych zostało wiele restrykcji i dodatkowych środków bezpieczeństwa, które mają sprawić, że festiwal będzie bezpieczny także w obecnej sytuacji w Polsce i na świecie. Pod tym względem to na pewno będzie inny festiwal, co ze spokojem tłumaczymy wielotysięcznej społeczności jego uczestników. Będą dodatkowe obostrzenia i restrykcje, do których trzeba będzie się dostosować. Dotyczy to tak Przystanku Woodstock, jak i wielu innych imprez masowych w Polsce, w tym także organizowanych chwilę później Światowych Dni Młodzieży".

"Natomiast zmiana formalnego statusu festiwalu na miesiąc przed jego rozpoczęciem, i właściwie już po zakończeniu prac nad planem zabezpieczenia, jest dla każdego organizatora gigantycznym wyzwaniem - organizacyjnym, logistycznym i budżetowym. Tym bardziej dziwi sugestia Wojewody,  bo przecież Przystanek Woodstock to od lat najbezpieczniejsza impreza masowa w Polsce. Jej zabezpieczenie stanowiło wzór chociażby dla Światowych Dni Młodzieży. Doświadczenie we współdziałaniu ze wszystkimi służbami jest chwalone przez wszystkich specjalistów w Polsce. A na końcu - Przystanek Woodstock to jedna z bardzo wielu, większych i mniejszych imprez w Polsce, a nie słyszymy, by jakakolwiek inna borykała się z wyzwaniem zmiany formalnego statusu na imprezę o podwyższonym ryzyku".

"Najpóźniej w poniedziałek do Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą, oraz do służb odpowiadających za bezpieczeństwo, wyślemy wniosek o zorganizowanie imprez masowych wraz z planem zabezpieczenia. Będą w nim ujęte wszystkie ustalone w ciągu minionych trzech miesięcy dodatkowe środki bezpieczeństwa i związane z tym restrykcje wobec uczestników Festiwalu. Festiwal będzie wyglądał na pewno inaczej niż w latach poprzednich. W opinii specjalistów pracujących nad przygotowaniem zabezpieczenia jest ono w pełni dostosowane do wszystkich współczesnych zagrożeń. Liczymy na pozytywną opinię wszystkich służb, w tym policji, a w konsekwencji zgodę Burmistrza Miasta na zorganizowanie 22. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, w dniach 14-16 lipca 2016 roku".

'Wszystkie aktualności związane z jego organizacją - plany koncertów, spotkania i aktywności w Akademii Sztuk Przepięknych, informacje organizacyjne, informacje związane z dojazdem na miejsce, działania podejmowane przez partnerów festiwalu, a także regulaminy i zasady bezpieczeństwa obowiązujące na festiwalu - są na bieżąco publikowane i aktualizowane na oficjalnej stronie Przystanku Woodstock" -  czytamy w oświadczeniu Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Przystanku Woodstock odbędzie się nieco wcześniej niż wcześniej - w dniach 14-16 lipca, tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą.

Zobacz, jak było na przystanku Woodstock w ubiegłym roku:

Tak było na Przystanku Woodstock 2015! Zobacz naszą wideorelacjęInteria.tv
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas