Reklama

Behemoth apelują: Rejestrujcie się!

Trwa apel grupy Behemoth do dawców szpiki o rejestrowanie się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. "Zwracamy się do Was z apelem o zarejestrowanie się w Fundacji DKMS. Każda kolejna osoba, która zarejestruje się w tej bazie (potoczna nazwa to baza dawców szpiku kostnego) to większa szansa na znalezienie odpowiedniego dawcy szpiku dla Nergala" - czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

Rejestracji można dokonać przez internet na stronie DKMS lub dzwoniąc do biura Fundacji (0-22 331 01 47).

Reklama

"Jest to metoda prostsza dla dawcy, nie wymaga wychodzenia z domu, wizyty u lekarza, pobierania krwi" - czytamy na stronie Behemoth.

"Jeszcze raz apelujemy o rejestrację. W Polsce zarejestrowanych jest jedynie 40 tysięcy dawców! To zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę ilość zachorowań na białaczkę oraz fakt, jak trudno znaleźć odpowiedniego dawcę. Dla porównania, w Niemczech zarejestrowano ponad 4 miliony dawców".

"Nie czekaj! To nic nie kosztuje, a możesz dać komuś szansę na zwycięstwo z chorobą i normalne życie" - apelują muzycy Behemotha.

Według nieoficjalnych informacji wciąż trwa poszukiwanie dawcy dla Adama 'Nergala' Darskiego, założyciela, głównego kompozytora, autora tekstów oraz lidera grupy Behemoth. Na dawcę miał nie zakwalifikować się brat Nergala.

Zobacz teledyski Behemoth na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dkms | dawcy | Behemoth

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje