Reklama

Nergal: Jestem poważnie chory

Odwołanie występu na Sonisphere Festival w Finlandii przez grupę Behemoth spowodowane było kłopotami zdrowotnymi Nergala. Teraz muzyk wystosował w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Na oficjalnej stronie Behemotha pojawiło się oświadczenie napisane przez Nergala. "Zanim polskie media zostaną zbombardowane plotkami i fałszywymi informacjami na temat zdrowia lidera zespołu" - wyjaśniają twórcy witryny. Muzyk trafił na oddział hematologii i transplantologii szpitala w Gdańsku.

Reklama

"Nie chcę was zanudzać szczegółami, ale nie mogę dłużej ukrywać faktu, ze jestem poważnie chory i czeka mnie wieloetapowe leczenie, które może potrwać nawet do kilku miesięcy. Tym samym odwołujemy najbliższe letnie festiwale, planowaną na wrzesień i październik trasę po Rosji i krajach Bałtyckich oraz listopadowy tour po USA" - pisze Nergal.

"Wiem, ze nie są to dla Was najlepsze newsy ale zdrowie jest najważniejsze. Czeka mnie niełatwy okres i dużo pracy ale stal hartuje się w ogniu, czyż nie? Znacie mnie na tyle, że wiecie, że wyjdę z tego silniejszy niż kiedykolwiek. (...) W tej chwili czuję się dobrze, moja głowa jest sfokusowana na walkę z chorobą, wszystko jest pod kontrolą fachowego personelu. Mam przy sobie najwspanialszą i kochającą kobietę, rodzinę, zespół, menagerów i ludzi z firm wydawniczych, którzy robią wszystko żeby mnie wspierać. Nie proszę o więcej jak tylko o odrobinę cierpliwości" - dodaje lider Behemoth.

Adam Darski uspokaja jednak fanów, że brak koncertów nie oznacza zawieszenia działalności zespołu. W najbliższej przyszłości ma się pojawić teledysk do utworu "Alas, Lord Is Upon Me", a także trzypłytowe wydawnictwo DVD "Evangelia Heretika".

Zobacz teledyski Behemotha na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: oświadczenie | Behemoth | chory | Adam Nergal Darski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje