Reklama

"Wydmuchuje riff za riffem". Soulfly powraca do Polski na jeden koncert [DATA, MIEJSCE, BILETY]

1 sierpnia na klubowy koncert do Polski powróci dowodzona przez Maxa Cavalerę grupa Soulfly. Gdzie zagra formacja byłego lidera Sepultury?

1 sierpnia na klubowy koncert do Polski powróci dowodzona przez Maxa Cavalerę grupa Soulfly. Gdzie zagra formacja byłego lidera Sepultury?
Max Cavalera stoi na czele grupy Soulfly /Tim Mosenfelder/WireImage /Getty Images

"Ikona undergroundu, pionier ekstremalnego metalu, wojownik trzeciego świata i lider zróżnicowanego i oddanego plemienia. Max Cavalera nie tylko przetrwał, ale i rozkwitł, wydmuchując riff za riffem" - czytamy w ogłoszeniu.

Koncert Soulfly odbędzie się 1 sierpnia w Klubie Progresja w Warszawie. Bilety w cenie 139 zł dostępne są już w sprzedaży.

Max Cavalera (Soulfly): Ikona undergroundu i pionier ekstremalnego metalu

Występ związany będzie z promocją 12. studyjnej płyty "Totem" z 2022 r.

"Totem" to efekt współpracy Maxa (wokal, gitara) z jego synem Zyonem Cavalerą (perkusja). Za partie basu odpowiadał Mike Leon. Od 2023 r. koncertym gitarzystą jest Mike DeLeon znany z grup Philip H. Anselmo & The Illegals i Incite.

Reklama

W roli gości na albumie "Totem" pojawili się John Powers (gitarzysta Eternal Champion), Chris Ulsh (perkusista Power Trip), John Tardy (wokalista Obituary), Hornsman Coyote i Richie Cavalera (frontman Incite i przyrodni syn Maxa).

Na początku tego roku Max Cavalera ujawnił, że w tym roku będzie pracował nad nowym albumem Soulfly, który prawdopodobnie pojawi się w 2025 r.

Formację Soulfly założył charyzmatyczny lider brazylijskiej Sepultury, ikona undergroundu i tropiciel ekstremalnego metalu, w kilka miesięcy po odejściu ze swojej macierzystej grupy. Pod nowym szyldem połączył mocne granie z pogranicza groove'u, thrashu, nu metalu, jak i etniczne dźwięki bliskie tradycyjnej muzyce ludowej czy world music.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Soulfly | koncert w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy