Reklama

Summer Fog Festival 2023: święto fanów rocka progresywnego! Kto zagra?

Tegoroczna edycja Summer Fog Festival odbędzie się w katowickim Spodku, w dniach 15-16 lipca. Headlinerami będą Nick Mason z Pink Floyd oraz Steve Hackett z Genesis.

Tegoroczna edycja Summer Fog Festival odbędzie się w katowickim Spodku, w dniach 15-16 lipca. Headlinerami będą Nick Mason z Pink Floyd oraz Steve Hackett z Genesis.
Nick Mason będzie jedną z gwiazd Summer Fog Festival 2023 /Robert Grablewski /materiały prasowe

Najbardziej progresywny z polskich festiwali powraca. Po raz pierwszy Summer Fog Festival odbył się w Warszawie w 2019 r., a jego główną gwiazdą był perkusista Nick Mason, którego ponownie zobaczymy na festiwalowej scenie w tym roku. Po ostatnim koncercie w Polsce powiedział: "Przyjęcie było tak niesamowite, że po prostu nie wyobrażam sobie, byśmy nie zagrali w Polsce ponownie!".

Drugi headliner - Steve Hackett - nagrywał z Genesis, ale to solowe dokonania przyniosły mu sławę. Niewielu wie, że muzyk jest nie tylko gitarzystą rockowym, ale również klasycznym. Jego "Midsummer Night's Dream" była jedną z najlepiej sprzedających się płyt z muzyką poważną w 1997 r.

Reklama

Nie zabraknie również polskich zespołów. Na scenie pojawi się m.in. SBB, które wystąpi w składzie: wystąpi w składzie: Józef Skrzek - śpiew, gitara basowa, banjo, harmonijka ustna, instrumenty klawiszowe, kontrabas, instrumenty perkusyjne; Apostolis "Lakis" Anthimos - gitara, buzuki, perkusja, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, instrumenty klawiszowe oraz Jerzy "Keta" Piotrowski - perkusja, instrumenty perkusyjne.

Po amerykańskiej trasie na rodzimą scenę wraca również Riverside. Najnowszy album "ID.Entity" jest dla Riverside zdecydowanie początkiem nowej muzycznej drogi. Wiele z ważnych zagadnień poruszonych na płycie sprawia, że "ID.Entity" jest nie tylko solidnym muzycznym i tekstowym początkiem trzeciej dekady działalności Riverside, ale również jednym z najważniejszych albumów w całej karierze zespołu.

Oprócz wymienionych w skład festiwalu wchodzą: Steve HillageGongIQO.R.k.Collage.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Summer Fog Festival
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy