Reklama

Summer Dying Loud 2024: Kolejni wykonawcy w składzie festiwalu. Wśród nich włoska wiedźma!

Trzy grupy z Polski i włoska wiedźma. Organizatorzy festiwalu w Aleksandrowie Łódzkim podzielili się nowymi ogłoszeniami.

Trzy grupy z Polski i włoska wiedźma. Organizatorzy festiwalu w Aleksandrowie Łódzkim podzielili się nowymi ogłoszeniami.
Lilli Refrain wystąpi podczas Summer Dying Loud 2024 /Tania Alineri /materiały prasowe

Przypomnijmy, że jedną z gwiazd XV edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 5-7 września na terenie MOSiR im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim, będzie Overkill - żywa legenda thrash metalu z Nowego Jorku. Do składu Summer Dying Loud 2024 dołączyli także progresywni, awangardowi blackmetalowcy z norweskiego Borknagar, oraz dwie polskie grupy: bydgoska Schizma, czyli pionierzy krajowej sceny hardcore'owej, i noise / punkrockowy Zespół Sztylety z Gdańska.

Wśród kolejnych ogłoszeń odnajdujemy także cieszącą się niesłabnącą popularnością w naszym kraju, portugalską formację Moonspell oraz Irlandczyków z Primordial, których inkrustowany celtyckim folklorem black metal znajduje od lat oddanych wyznawców, a także włoski Ufomammut z pogranicza psychodelicznego sludge, stoner i doom metalu, oraz weteranów death / thrashu ze szwajcarskiej grupy Messiah.

Reklama

W gronie aż 50 zapowiadanych wykonawców, którzy wystąpią na Summer Dying Loud 2024, są również blackmetalowy Koldbrann z Norwegii; niemiecka grupa Chapel Of Disease wykonująca progresywny death metal z elementami rocka; deathmetalowy Masacre z Kolumbii; oraz poznański zespół Asteriæ spod znaku post-hardcore'u i post-metalu.

Summer Dying Loud 2024 z nowymi ogłoszeniami. Kto zagra?


Do festiwalowego składu dołączyły trzy polskie formacje. Jedną z nich jest blackmetalowa grupa Blaze Of Perdition z Lublina, jeden z najciekawszych przedstawicieli gatunku.

"Niezwykle cieszymy się, że Blaze Of Perdition odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Wiemy, że wkrótce pojawią się informacje o nowym materiale, a wszystko zbiega się idealnie z wrześniowym terminem Summer Dying Loud" - napisali organizatorzy imprezy o podopiecznych słynnej Metal Blade Records.

Kolejne ogłoszenie to warszawska grupa Sunnata, której nowa płyta "Chasing Shadows" ujrzy światło dzienne 20 kwietnia.

"Konsekwencja i wypracowany przez lata charakterystyczny styl Sunnaty zbudowany na doom i post metalu wzbogaconym orientalną, mistyczną atmosferą i złożonymi, grunge’owymi wokalami, doprowadziły warszawiaków do koncertów z Mastodon, Paradise Lost, Sleep czy Rotting Christ i setek koncertów na europejskich scenach. Dokąd doprowadzi ich piąty album 'Chasing Shadows'? O tym przekonamy się już niebawem. Dla fanów: Alice In Chains na kwasie oraz nieślubnych dzieci OM i Neurosis" - czytamy w zapowiedzi.

Z Warszawy pochodzi również kwartet Kryształ, który zobaczymy na początku września w Aleksandrowie Łódzkim.

"Warszawski kwartet balansujący między zimną falą a post punkiem,ale o dość agresywnym brzmieniu. Zespół zadebiutował w 2022 roku albumem 'Kryształ'. Koncertował m.in. w trasie z Goryczą, wypuścił kilka singli i dość mocno wrył się w świadomość publiczności szukającej w muzyce czegoś nowego" - zaznaczają organizatorzy.

W składzie Summer Dying Loud 2024 znalazła się także włoska artystka Lili Refrain.

Koncerty włoskiej wiedźmy to, jak czytamy, coś więcej niż tylko standardowa interakcja wykonawca - publiczność. To prawdziwy rytuał wprowadzający słuchaczy w świat antycznych wierzeń i obrzędów, których ponadczasowy wydźwięk nadal ma magiczną moc w czasach obecnych. Lili Refrain w swojej muzyce łączy minimalizm, folk, psychodelię z bluesem czy nawet metalem.

Trzydniowy karnet na Summer Dying Loud 2024 dostępny jest w cenie 307 zł (360 zł z miejscem na polu namiotowym). Cena jednodniowego biletu wynosi 169 zł.

Teledysk do utworu "Ahi Tapu" z ostatniego longplaya "Mana" Lili Refrain z 2022 roku możecie zobaczyć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Summer Dying Loud | Blaze Of Perdition
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy