Papa Roach powraca do Polski, by świętować 25-lecie swojego debiutu. Gdzie odbędzie się koncert?

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Zaliczana do największych gwiazd nu metalu grupa Papa Roach rusza w trasę, podczas której świętować będzie 25. rocznicę wydania swojego debiutanckiego albumu "Infest". To z tego wydawnictwa pochodzi wielki przebój "Last Resort". Jeden z koncertów odbędzie się w Polsce.

Jacoby Shaddix (Papa Roach) w akcji
Jacoby Shaddix (Papa Roach) w akcjiMariano Regidor/RedfernsGetty Images

Podczas nadchodzącej trasy, Papa Roach "odbędzie podróż w głąb swojego ogromnego katalogu muzycznego, jednocześnie świętując 25. rocznicę wydania kultowego, debiutanckiego albumu 'Infest'" - zapowiadają organizatorzy.

Goście specjalni trasy "Rise of the Roach Tour" zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie. Jeden z koncertów odbędzie się w Polsce - Amerykanie wystąpią 27 stycznia 2025 r. w hali COS Torwar w Warszawie.

Przedsprzedaż biletów dla klientów Ticketmaster rozpocznie się 3 lipca o godz. 11:00. Z kolei sprzedaż ogólna wejściówek ruszy 5 lipca o godz. 11:00.

Papa Roach powraca do Polski na kolejny koncert

Zespół został założony w 1993 roku w Kalifornii. Początkowo był znany jedynie w rodzinnych okolicach. Sześć lat później grupa podpisała kontrakt płytowy z DreamWorks Records. Debiutancki album "Infest" ujrzał światło dzienne w 2000 roku i od razu odniósł ogromny komercyjny sukces, uzyskując potrójny status platynowej płyty. Do dziś popularnością cieszy się pochodzący z tego albumu singel "Last Resort".

W sumie formacja na całym świecie sprzedała ponad 20 mln płyt. W dorobku mają m.in. trzy nominacje do nagrody Grammy, nominację do MTV VMA (za "Last Resort"), dwie statuetki Kerrang! Awards, trasy z Eminemem, Limp Bizkit, Guns N' Roses, Motley Crue, Nickelback, Disturbed i Five Finger Death Punch.

Zespół wielokrotnie występował w Polsce - zarówno na festiwalach (Przystanek Woodstock 2010, Orange Warsaw Festival 2015), jak i na klubowych koncertach.

Ostatnim albumem w obejmującej 11 wydawnictw dyskografii jest "Ego Trip" z 2022 r., który zdobył do tej pory ponad 360 milionów globalnych streamów i zawiera cztery single numer 1, w tym najnowszy "Leave A Light On (Talk Away the Dark)", który jest największym hitem zespołu od dekady.

Maciek Kurowicki (Hurt): Trudno nie wierzyć w nic, ale wartoOliwia Kopcik, Oliwia Kopcik, Oliwia KopcikINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}