Reklama

Nowa impreza na mapie Polski. Wielkie hip-hopowe powitanie wiosny

21 marca 2024 w Tauron Arena Kraków siedmiu topowych wykonawców polskiej sceny rapowej dokona symbolicznego powitania wiosny. Wystąpią: Żabson, Szpaku, Malik Montana, Wac Toja, Smolasty, Otsochodzi i Young Multi.

21 marca 2024 w Tauron Arena Kraków siedmiu topowych wykonawców polskiej sceny rapowej dokona symbolicznego powitania wiosny. Wystąpią: Żabson, Szpaku, Malik Montana, Wac Toja, Smolasty, Otsochodzi i Young Multi.
Podczas RAP Wagarów wystąpi m.in. Żabson /Ewelina Eris Wójcik /INTERIA.PL

"Od dłuższego czasu docierały do mnie sygnały, że w środowisku hip-hopowym istnieje silna potrzeba uruchomienia dużej imprezy odbywającej się na początku wiosny" - mówi organizator RAP Wagarów i właściciel agencji MOmusic Marcin Owczarek

"Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać na nią tak silny skład artystów. Siedmiu wyjątkowych, charyzmatycznych wykonawców zaprezentuje w Tauron Arena Kraków różnorodne odcienie polskiego hip-hopu, a fani gatunku będą mogli przywitać tę wiosnę z fantastyczną energią, mocnym beatem i bezkompromisowymi tekstami. Wierzę, że ta impreza na stałe wejdzie do pejzażu wydarzeń muzycznych w Polsce" - dodaje.

Reklama

RAP Wagary 2024 - kto wystąpi?

Żabson to jeden z najbardziej rozpoznawanych artystów polskiej sceny rapowej. Debiutował w 2015 minialbumem "Nie kumam". Dziś ma na koncie trzy płyty studyjne - "To ziomal", "Internaziomal" i wydany w zeszłym roku "Ostatni ziomal", który, jak przyznaje, jest jego najbardziej osobistym albumem podsumowującym dotychczasową karierę. Utwory Żabsona notują rekordowe oglądalności na Youtube. "Księżniczki" zostały odtworzone niemal 50 mln razy.

Szpaku swój sukces zawdzięcza charyzmie i autentyczności. Dziś ma na koncie pięć studyjnych albumów, wszystkie o statucie platynowych, a najbardziej doceniona przez fanów płyta "Atypowy" pokryła się platyną aż czterokrotnie. W swojej twórczości często porusza tematy emocji, bólu i osamotnienia, a historie w swoich utworach przedstawia słuchaczom w nieszablonowy, nieoczywisty sposób.

Malik Montana - raper, autor tekstów, influencer, obecnie jeden z najpopularniejszych muzyków gatunku. Wydał pięć albumów studyjnych, z czego ostatni - "Adwokat Diabła"- pokrył się czterokrotną platyną. Największymi hitami Malika Montany są utwory "Robię Yeah" i "Jagodzianki", które w serwisie YouTube wyświetlono odpowiednio 58 mln i 53 mln razy. Wac Toja debiutował w 2015 roku albumem "Middle Finger". Do dziś nagrał osiem albumów studyjnych, z czego ostatni "Cały lokal skacze" uzyskał status złotej płyty. Jego najpopularniejszy singel - "Kapitan" - pokrył się trzykrotnie platyną, a na Youtube obejrzano go 39 milionów razy.

Smolasty tworzy muzykę z pogranicza rapu, pop i R&B. Jego utwory były odtwarzane na Youtube łącznie ponad 600 milionów razy, a w serwisie Spotify ponad 830 milionów razy. Jego utwór "Duże oczy" wyświetlono na YT 127 milionów razy. Wydał cztery albumy studyjne i był dwukrotnie nominowany do Fryderyków.

Otsochodzi to jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia, ceniony zarówno przez fachowców, jak i publiczność. Tego drugiego dowodzą wielomilionowe liczby odsłuchów jego kawałków na YouTube oraz status złotej płyty, którym może się poszczycić jego album "Nowy Kolor". Na płycie znalazły się dwa diamentowe single ("Nie, nie" i "Nowy Kolor"). Ostatnia płyta - "Tarcho Terror" - zyskała z kolei miano platynowej. Otso jest członkiem supergrupy OIO, którą tworzy wspólnie z Young Igim i OKIM

Skład zamyka Young Multi, czyli młody artysta poruszający się w stylistyce trapu, a jego twórczość jest zainspirowana mocnym brzmieniem zza oceanu. Wydał cztery płyty, z których dwie pokryły się platyną. Jego najpopularniejszy utwór - "Plecak" - obejrzano na Youtube ponad 39 milionów razy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama