Reklama

Reklama

Koncert "Solidarni z Białorusią" na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kto wystąpi? [GDZIE OGLĄDAĆ, TRANSMISJA TV I ONLINE]

26 września na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią", będący symbolem wsparcia dla walczących o demokrację Białorusinów. Transmisja od godziny 20 w Polsacie oraz Interii. Kto pojawi się na scenie?

26 września na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią", będący symbolem wsparcia dla walczących o demokrację Białorusinów. Transmisja od godziny 20 w Polsacie oraz Interii.  Kto pojawi się na scenie?
Jednym z współprowadzących koncert "Solidarni z Białorusią" będzie Krzysztof Ibisz (na zdjęciu z Pauliną Sykut-Jeżyną) /AKPA

"Kultura zawsze była ważnym elementem wspierającym wszelkie ruchy społeczne. Poprzez artystów i ich muzykę chcemy pokazać, że Polacy są solidarni z Białorusinami, że wspieramy ich w drodze ku wolności" - mówi Nina Terentiew, Członek Zarządu, Dyrektor Programowa Telewizji Polsat. Telewizja Polsat jest partnerem i realizatorem telewizyjnym wydarzenia.

"Koncertowi 'Solidarni z Białorusią' będzie towarzyszyła również zbiórka prowadzona przez Fundację Białoruski Dom i Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Białorusi, którzy działają na rzecz pokojowych zmian oraz na pomoc prawną, medyczną i żywnościową dla poszkodowanych" - tłumaczy Aliaksandr Zarembiuk z Fundacji Białoruski Dom.

Reklama

Grzegorz MarkowskiDarek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają "Chcemy być sobą", Chłopcy z Placu Broni "Kocham wolność", a Krzysztof Cugowski "Pieśń niepokorną".

Na scenie pojawią się także Sebastian Riedel, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, ØrganekGolec uOrkiestra. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia. Nie zabraknie także wykonawców białoruskich.

26 września na PGE Narodowym obok polskiej flagi zawiśnie biało-czerwona, historyczna flaga Białorusi.

"Z Warszawy do Mińska jest 545 kilometrów, to mniej niż do Szczecina. To wszystko dzieje tuż za ścianą, za lasem" - zwracał uwagę na konferencji prasowej poświęconej koncertowi reprezentujący wykonawców Igor Herbut. Podkreślił, że muzyka jest językiem nadziei, który wznosi się ponad podziałami.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wystarczy pobrać ze strony internetowej bezpłatną wejściówkę. Będzie ona imienna i nie będzie można przekazać jej innej osobie. Od 15 września na chętnych czeka 11 tysięcy darmowych biletów. Widzowie obecni na wydarzeniu muszą zaakceptować regulamin imprezy, w którym zobowiązani są do obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz w trakcie poruszania się po obiekcie. Realizacja tych wymagań będzie starannie sprawdzana przez służby porządkowe.

Koncert będzie transmitowany przez Telewizję Polsat, Interię, platformę IPLA oraz Biełsat - stację telewizyjną należącą do TVP i nadającą po rosyjsku i białorusku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy