Reklama

Reklama

Koncert pamięci Taylora Hawkinsa. Kto wystąpił na Wembley? [ZOBACZ]

Muzycy Foo Fighters wraz z zaproszonymi gośćmi na koncercie na Wembley w Londynie oddali hołd swojemu zmarłemu perkusiście - Taylorowi Hawkinsowi. Kto pojawił się wśród gwiazd?

Muzycy Foo Fighters wraz z zaproszonymi gośćmi na koncercie na Wembley w Londynie oddali hołd swojemu zmarłemu perkusiście - Taylorowi Hawkinsowi. Kto pojawił się wśród gwiazd?
Taylor Hawkins zmarł w wieku 50 lat /Arturo Holmes /Getty Images

Taylor Hawkins zmarł 25 marca w wieku 50 lat w hotelu w Bogocie (Kolumbia) przed rozpoczęciem trasy Foo Fighters. Później ujawniono, że w moczu muzyka znaleziono ślady aż 10 różnych substancji psychoaktywnych, w tym: marihuanę, opioidy, leki antydepresyjne i benzodiazepinę znajdującą się w lekach przeciwlękowych. Oficjalnie nie podano jednak przyczyny śmierci perkusisty, ani czy ta mieszanka mogła się do niej przyczynić.

Na początku czerwca rodzina muzyka wydała oświadczenie i zapowiedziała specjalne koncerty pożegnalne perkusisty.

"Moje najgłębsze podziękowania dla całej społeczności Foo Fighters i fanów Taylora za morze miłości, który każdy z Was okazał naszemu ukochanemu Taylorowi. Wasza dobroć była nieocenionym pocieszeniem dla naszej rodziny w tym czasie niewyobrażalnego smutku" - można było przeczytać.

Reklama

Foo Fighters zaplanowali dwa koncerty w hołdzie dla zmarłego perkusisty - 3 września na stadionie Wembley w Londynie i 27 września w Los Angeles. To ich pierwsze występy na żywo od śmierci Hawkinsa.

"Miliony ludzi opłakiwały jego przedwczesne odejście 25 marca, a pełne pasji i szczere hołdy płynęły zarówno od fanów, jak i muzyków, których Taylor uwielbiał" - napisali Foo Fighters w oświadczeniu. "Taylor Hawkins Tribute Concerts połączy kilku z tych artystów, rodzinę Hawkinsa i oczywiście jego braci z Foo Fighters" - dodali.

Gwiazdy żegnają Taylora Hawkinsa

Wśród gości koncertu na Wembley znaleźli się m.in.: Brian May i Roger Taylor z zespołu Queen, Stewart Copeland z The Police, Liam Gallagher z Oasis, Geddy Lee z Rush, Josh Homme z Queens of the Stone Age, Travis Barker z Blink-182, Kesha, Brian Johnson (wokalista AC/DC), Lars Ulrich (perkusista grupy Metallica), Justin Hawkins (lider The Darkness) i Sam Ryder (jako reprezentant Wielkiej Brytanii zajął drugie miejsce podczas tegorocznej Eurowizji).

Podczas występu w Londynie nie zabrakło licznych wzruszających momentów. Dave Grohl, lider Foo Fighters, nie krył łez - w trakcie wykonywania utworu "Times Like These" musiał przerwać swój występ.

Niespodzianką była obecność Paula McCartneya, który wykonał "Helter Skelter" i "Oh! Darling" (w duecie z Chrissie Hynde). "Nie wykonywałem tego na żywo od czasu kiedy to nagrałem 100 lat temu" - żartował sir Paul o tym drugim utworze.

Miejsca Hawkinsa za perkusją zajęli również m.in. syn Hawkinsa - 16-letni Shane Hawkins ("My Hero"), Rufus Taylor (syn Rogera Taylora) i brytyjska nastolatka Nandi Bushell (zdobyła wiralową popularność za sprawą perkusyjnego wyzwania rzuconego Grohlowi podczas lockdownu).

Na scenie pojawiła się także córka Dave'a Grohla - Violet Grohl, która znała Taylora Hawkinsa przez całe swoje życie. W hołdzie dla zmarłego perkusisty zaśpiewała "Grace" Jeffa Buckleya i "Valerie" w wersji Amy Winehouse.

Wpływy z koncertu zostaną przekazane organizacjom charytatywnym w Wielkiej Brytanii, które wybierze rodzina Hawkinsa (MusiCares i Music Support).

Media przypominają, że podobne pożegnanie miał w 1992 roku Freddie Mercury. Lidera Queen również żegnano na Wembley, a pieniądze zebrane podczas jego koncertu, przeznaczono na walkę z AIDS.  

Poznaliśmy też gwiazdy, które wystąpią na specjalnym koncercie w Los Angeles. Będą m.in. Miley Cyrus, Red Hot Chili Peppers, Alanis Morissette i Gene Simmons, Joan Jett oraz Mark Ronson.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL