Reklama

Festiwal SXSW odwołany z powodu koronawirusa. Organizatorzy liczą straty

Odbywający się w Austin w Teksasie festiwal SXSW został odwołany. Organizatorzy i przedstawiciele miasta podjęli taką decyzję z powodu rosnących obaw związanych z epidemią koronawirusa.

Festiwal SXSW został odwołany

Burmistrz miasta Austin Steve Adler w piątek ogłosił stan wyjątkowy i odwołała największe imprezy, które miały odbyć się w mieście. Jedną z nich jest festiwal SXSW, na którym miały odbyć się koncerty, pokazy filmów oraz konferencje branży technologicznej. 

Reklama

Organizatorzy wydarzenia oświadczyli, że będą stosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez miasto.

Jeszcze w środę urzędnicy miasta byli przekonani, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez na świecie, odbędzie się zgodnie z planem. Teraz jednak postanowiono wprowadzić szczególne środki ostrożności.

"Istnieją dowody, że SXSW może przyśpieszyć rozprzestrzenianie się [wirusa] i może sprawić, że dojdzie do tego wcześniej. Po dokładnej analizie i rozważaniach wszystkich scenariuszy, nie było innej drogi, aby chronić naszą społeczność" - stwierdził przedstawiciel publicznej służby zdrowia w Austin, Mark Escott.

"Jesteśmy załamani. To pierwszy raz w 34-letniej historii wydarzenia, kiedy marcowe wydarzenia nie będą miały miejsca"- przekazali organizatorzy.

Jeszcze zanim doszło do oficjalnego odwołaniu, z imprezy wycofali się przedstawiciele Facebooka, TikToka, Apple’a, Netflixa i wytwórni Warner. Swoje występy anulowali też Ozzy Osbourne i Trent Reznor.

Na razie nie wiadomo, jaką politykę zwrotów wobec artystów i uczestników przyjmie festiwal. Wiadomo jednak, że organizatorzy poniosą wielomilionowe starty.

Kilka dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych odwołano Ultra Music Festival. Do tej pory w USA potwierdzono 340 przypadków zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: SXSW | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje