Reklama

Evanescence po raz pierwszy w Polsce!

20 czerwca na Torwarze w Warszawie wystąpi amerykańska grupa Evanescence. Będzie to pierwszy koncert formacji dowodzonej przez wokalistkę Amy Lee w naszym kraju.

Na czele Evanescence stoi Amy Lee

"To będzie niezwykłe święto muzyki rockowej i gotyckiego brzmienia. Nieprzeciętny głos Amy Lee zdecydowanie przeniesie Torwar w inny wymiar. Formacja Evanescence przyjęła nasze zaproszenie na pierwszy w Polsce koncert, na który od lat z niecierpliwością czeka polska publiczność. Jesteśmy dumni, że możemy być organizatorami tego wydarzenia" - mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która sprowadzi grupę do naszego kraju.

Reklama

Szeroka publiczność poznała Amy Lee i jej zespół Evanescence w marcu 2003 r., kiedy to do sklepów trafił debiutancki album "Fallen". Płyta odniosła gigantyczny sukces - do tej pory sprzedano ponad 17 mln egzemplarzy na całym świecie. Na liście "Billboardu" spędziła w sumie 104 tygodnie, stając się jedną z zaledwie ośmiu w historii, która w tym zestawieniu przebywała przynajmniej rok.

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Bring Me To Life" w serwisie Teksciory.pl!

Status przebojów uzyskały single "Bring Me To Life", "My Immortal", "Going Under" i "Everybody's Fool". Pięć nominacji do Grammy zamieniło się w statuetki w kategoriach najlepszy debiutant i najlepsze wykonanie - hard rock.

Wówczas już dał znać o sobie mocny charakter liderki Evanescence - w trakcie trasy promującej "Fallen" z zespołem pożegnał się gitarzysta, kompozytor i współzałożyciel grupy Ben Moody. Nie było to pierwsza, ani ostatnia zmiana składu. Do dziś u boku wokalistki nie ostał się nikt z pierwszego składu. Najdłuższym stażem może się pochwalić basista Tim McCord, który wspiera Lee od 2006 r. Dodajmy, że każda z trzech studyjnych płyt Evanescence nagrywana była przez inny zestaw muzyków.

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "My Immortal" w serwisie Teksciory.pl!

W październiku 2006 r. grupa wydała album "The Open Door" promowany utworami "Call Me When You're Sober" i "Lithium". Ten pierwszy singel poświęcony jest zakończonej rozstaniem relacji z Shaunem Morganem, wokalistą grupy Seether, który miał problemy z narkotykami i alkoholem. Sama Lee nazwała ten utwór "hymnem lasek".

Sprawdź tekst "Call Me When You're Sober" w serwisie Teksciory.pl!

Wokalistka wielokrotnie podkreślała, że jest przeciwna przedmiotowemu traktowaniu kobiet i że nigdy nie zamierza świecić biustem, by przyciągnąć do siebie uwagę. Temu poświęcony jest choćby utwór "Everybody's Fool".

Nie przeszkodziło to jednak w tym, żeby liczne serwisy i gazety umieszczały Amy Lee w czołówce swoich list "najgorętszych lasek w rocku".

Sprawdź tekst "Everybody's Fool" w serwisie Teksciory.pl!

Dyskografię zespołu zamyka na razie imienna płyta "Evanescence" z 2011 r.

Pytana o przyszłość Evanescence wokalistka odpowiada, że na razie nie ma planów nagrania nowej muzyki, ale nie oznacza to końca zespołu. "Nie poddajemy się zasadom komercji. To inspiracja nas prowadzi" - przekonuje Amy Lee.

Bilety na koncert w Warszawie:

GC - 275 zł
GA - 185 zł
trybuny - 255 zł.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Evanescence | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama