Reklama

Evanescence na koncercie w Polsce! Gdzie i kiedy zagrają?

Evanescence zagra koncert w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu w ramach Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

Evanescence zagra koncert w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu w ramach Letniej Scenie Progresji w Warszawie.
Zespół Evanescence zagra koncert w Polsce /Nina Westervelt/Variety /Getty Images

Evanescence przyjadą do Polski na jeden koncert - występ zaplanowany jest na 5 czerwca na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Organizatorem koncertu jest Mystic Coalition, czyli sojusz firm tworzony przez Knock Out Productions, Mystic Production i B90. 

Przypomnijmy, że zespół miał zagrać w naszym kraju w grudniu, u boku Within Temptation. Niestety, w dniu koncertu organizator wydarzenia ogłosił, że grupa nie pojawi się w gliwickiej Arenie. Powodem są problemy zdrowotne wokalistki.

Evanescence - koncert w Polsce

Amerykański zespół Evanescence zaczął kształtować się w Little Rock już na początku lat 90. Założyciele - wokalistka Amy Lee oraz gitarzysta i autor tekstów Ben Moody - znają się jeszcze z wczesnego dzieciństwa. Wspólnie pracować zaczęli w liceum, od czasu gdy Ben usłyszał Amy grającą na fortepianie i śpiewającą "I'd Do Antyhing For Love" Meat Loaf.

Reklama

Debiutancki krążek grupy, pt. "Fallen" ukazał się na wiosnę 2003 roku. Materiał powstał w Los Angeles pod okiem producenta Dave Fortmana. Prezentowane kompozycje w niezwykły sposób łączą w sobie piękno i ciężką muzykę. W warstwie tekstowej Evanescence odkrywają mroczne, introspekcyjne tematy miłości, desperacji i rozpaczy. 

Pierwszy singel z tej płyty, utwór "Bring Me To Life" z gościnnym udziałem Paula McCoya z formacji 12 Stones do dziś pozostaje największym przebojem zespołu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Evanescence | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama