Reklama

Duet Red & Spinache powraca: "Podpalamy noc"

Po sześciu latach przerwy, w październiku 2012 roku, Red & Spinache spotkali się ponownie w studiu nagraniowym. Solowe doświadczenia oraz ich udział w różnych projektach muzycznych zaowocowały pomysłami na nowe, wspólne brzmienia.

Nowy utwór duetu " Podpalamy noc", który właśnie pojawił się w sieci i na singlu, jest sygnowany przez jedną z najważniejszych wytwórni hiphopowych w Polsce (szczegóły będą znane do końca marca).

Reklama

Red i Spinache to dwójka przyjaciół wywodząca się z formacji Obóz TA. Ich pierwszy wspólny album "7 rano" ukazał się w 2005 roku. Płyta sprzedała się w nakładzie około 8 tys. sztuk, a teledyski do singli często gościły w telewizjach muzycznych. Za produkcję bitów na album odpowiadali wspólnie Red & Spinache. Płytę promowały teledyski "Uwierz mi" i "Wczoraj", a także radiowy singel "Kochać", w którym gościnnie śpiewała Monika Kuszyńska, ówczesna wokalistka formacji Varius Manx.

Druga płyta duetu nosiła tytuł "8 rano" i ukazała się w 2007 roku, ale nie powtórzyła komercyjnego sukcesu poprzednika. Tradycyjnie na bitach pojawili się Red & Spinache, którzy tym razem do wspólny nagrań zaprosili m.in. J-Ro (Tha Alkaholiks), Łukasza Lacha (L.Stadt), Cezeta oraz Mizone. Album był promowany przez szalony teledysk do utworu "Poznać twoją matkie" oraz "International Love".

We wrześniu 2008 roku zrealizowano klip do utworu "Biegnij", w którym zagrali byli piłkarze Radosław Majdan i Piotr Świerczewski. Początkowo teledysk miał promować nową produkcję "9 Rano", ale plany uległy zmianie i duet zakończył działalność - jak się wówczas wydawało, bezpowrotnie.

Zobacz teledyski duetu Red & Spinache na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: The Dumplings | Red & Spinache | Red | powrót | Spinache

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje