Reklama

"Słoneczny patrol" w teledyskach i nie tylko

9 czerwca do polskich kin wszedł nowy film Setha Gordona "Baywatch: Słoneczny patrol", który powstał na podstawie kultowego serialu, który zadebiutował w 1989 roku. Którzy muzycy inspirowali się natomiast legendarną produkcją z Davidem Hasselhoffem i Pamelą Anderson? Oto nasze zestawienie.

Tinashe (po lewej) w teledysku "Superlove"

Jimi Jamison - "I'm Always Here"

"Słoneczny patrol" od samego początku kojarzył się fanom również z muzycznym motywem przewodnim produkcji. Ten zaśpiewał Jimi Jamison, działający m.in. w grupie Survivor. Jamison był również współtwórcą tekstu. W jego pisaniu wspomógł go Rascal Flatts, a muzykę skomponowali Cory Lerios i John D'Andrea. Sama piosenka nie dotyczy natomiast pracy ratowników (o czym może świadczyć wers "I won't let you out of my sight"), a mężczyzny, który obiecuje kobiecie, że zawsze przy niej będzie.

Sunblock - "I'll Be Ready"

Reklama

Stworzenia coveru "I'm Always Here" podjęła się szwedzka formacja elektroniczna tworzona przez Magnusa Nordina i Martina Pihla. Producentom towarzyszyły tancerki - Oskana Andersson, Rebecca Simonsson i Pernilla Lundberg. I to właśnie one zagrały w teledysku do "I'll Be Ready", który był erotyczną wariacją na temat "Słonecznego patrolu". Jak bowiem nazwać grupę skąpo ubranych dziewczyn myjących żółte lamborghini? 

Tinashe - "Superlove"

18 milionów wyświetleń w niecały rok. Takim wynikiem poszczycić może się teledysk Tinashe do utworu "Superlove", na którym wokalistka oraz towarzyszące jej tancerki ubrane są w charakterystyczne, czerwone stroje ratowników. Reżyserią klipu zajęła się Hannah Lux Davis, a choreografię wymyślił JaQuel Knight.

"Ta piosenka przypomina mi słoneczny dzień, piękną pogodę i odpoczynek ze znajomymi. Chciałam stworzyć piosenkę z dobrą, pozytywną energią" - opowiadała Fuse o "Superlove" Tinashe.

Simple Plan - "I Don't Wanna Go To Bed"

W 2015 roku kanadyjski zespół rockowy Simple Plan rozpoczął promocję swojego piątego albumu "Taking One for the Team". Pierwszym singlem był utwór "I Don't Wanna Go To Bed", stworzony wraz z raperem Nellym. Do numeru powstał teledysk inspirowany "Słonecznym patrolem", w którym wystąpili m.in. David Hasselhoff oraz kanadyjska prezenterka telewizyjna Mariper Morin.

"Najlepszym momentem teledysku jest dotknięcie moimi ustami Pierra Bouviera (lidera zespołu - przyp. red.). Znam się z nimi od prawie dekady więc uznałam, że bardzo fajnie będzie, gdy stanę częścią klipu" - opowiadała Morin.

The Beach Boys - "Summer of Love"

Początkowo utwór “Summer of Love" miał trafić do zupełnie innego serialu. W oryginale piosenka miała zostać wykonana przez zespół wraz z Bartem Simpsonem w "Simpsonach". Weto postawili jednak w ostatniej chwili producenci serialu. Piosenka trafiła natomiast do "Słonecznego patrolu", zespół zresztą zaprezentował piosenkę w jednym z odcinków (początek epizodu wyglądał jak klip zespołu).

Hulk Hogan And The Wrestling Boot Band - "American Made"

Swoją piosenkę w serial wykorzystał również Hulk Hogan, który w towarzystwie innych kolegów wrestlerów (Big Van Vader, Ric Flair, Randy Savage) pojawił się w szóstym sezonie produkcji. W trakcie jego treningu widzowie usłyszeli piosenkę jego muzycznego projektu The Wrestling Boot Band.

Dil Samundar- "Garam Masala"

Popularność “Słonecznego patrolu" dotarła nawet do Indii. W 2005 roku Dil Samundar stworzył teledysk po części inspirowany tym serialem. W słynnych czerwonych kostiumach kąpielowych pojawili się aktorzy znani z bollywoodzkich produkcji: Akshay Kumar, John Abraham i Neetu Chandra.

Big Cyc - "Słoneczny patrol"

"Słoneczny patrol" doczekał się także polskich interpretacji. Pierwszą z nich w 1999 roku stworzył rockowy zespół Big Cyc.

Soleo - "Słoneczny patrol"

Drugą piosenkę o "Słonecznym patrolu" nagrał natomiast zespół disco polo Soleo. W klipie kręconym nad Zalewem Piaski Szczygliczka koło Ostrowa Wielkopolskiego wystąpił znany z "Top Model" Michał Baryza.

SketchShe -"SandCARstle"

"Słoneczny patrol" doczekał się również swojej australijskiej interpretacji ze strony tria SketchShe. W swojej parodii dziewczyny wykorzystały również wizerunek Katy Perry z teledysku "California Gurls".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje