Reklama

Reklama

Powiedzieli 2015: Najciekawsze cytaty polskich artystów

Podsumowania 2015 roku nie mogłyby się obejść bez najważniejszych i najciekawszych cytatów samych wykonawców. Oto co zaskakującego, zabawnego, a czasem smutnego powiedziały polskie gwiazdy muzyki przez ostatnie 12 miesięcy.

"Oglądam Opole i nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. To jest jakiś kompletny upadek kultury. Jarmark i żenada. Dlaczego telewizja ma publikę za durniów? Jeśli to jest obraz polskiej piosenki, to ja dziękuję za taką piosenkę. Epigoństwo, perwersja, niedbalstwo wykonania, kompozycje liche jak skalp seniora, braki emisyjne... gdzie te czasy, kiedy liczyło się piękno, poezja, charakter, prostota?" - Natalia Niemen na Facebooku o Festiwalu w Opolu.

"Dotarło do mnie wtedy bardzo naocznie, że w sekundę wszystko może się skończyć. To całe zdrowotne zamieszanie wiąże się z wycinaniem innych symbolicznych guzów w moim życiu" - Anita Lipnicka dla magazynu "Sens" o swojej chorobie. U wokalistki trzy lata temu zdiagnozowano guza ślinianki przyusznej, w 2015 roku przeszła kolejną operację, gdyż doszło do nawrotu choroby.

Reklama

"No nie wierzę... Selekcja naturalna nie eliminuje już turbodebili. Jak na to patrzę, to nie chcę mieć dzieci" - Donatan na Facebooku o Karolu z Kalisza, który pociął sobie twarz, aby wyglądać jak Popek.

"Na polityce się ogólnie nie znam, polityką się też za bardzo nie interesuję, ale z tego co widzę i czuję, to na pewno zagłosowałbym na Pawła Kukiza. Nie z tego, że zajmuje się muzyką, tylko że on robi to od serca i że chciałby naprawić Polskę" - Popek w auto-wywiadzie o swoich preferencjach wyborczych.

"Chciałabym zrobić piosenkę z Popkiem. Uwielbiam piosenki Gangu Albanii, są bardzo zabawne. Oczywiście, gdybyśmy mieli nagrać wspólny utwór, to musiałby być bez przekleństw" - Maryla Rodowicz dla "Super Expressu" o potencjalnym duecie z Popkiem.

"Ona jest bardziej autentyczna. Każdy orze jak może. Oni z siebie właśnie w taki sposób wylewają uczucia. Wypluwają to, co ich wkurza. Skoro mają ochotę rapować, to to jest ich zbójeckie prawo" - Zbigniew Wodecki o hip hopie dla Interii.

"Było to wyzwanie, któremu sprostałam najlepiej jak mogłam. Jechałam tam z nastawieniem, że mogę pokazać się w Europie i przy okazji powiedzieć coś sensownego do ludzi, dać im trochę dobrej energii, pokazać im, że można pokonać swoje słabości" - Monika Kuszyńska w wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia po finale Eurowizji.

"Oprócz hotelu do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opolu należało wówczas targowisko, miejska łaźnia i zakład pogrzebowy. Nie zapomnę jak 31 grudnia, jako pracownik przedsiębiorstwa, zostałam skierowana właśnie do zakładu pogrzebowego na inwentaryzację, gdzie musiałam liczyć trumny" -  Elżbieta Zapendowska o swojej przeszłości na planie programu "Must Be The Music".

"Mimo tego, że nigdy nie robiłem pod siebie, ani nie rzygałem po pijaku, to nie znaczy, ze nie jestem alkoholikiem. Oczywiście, że nim jestem. Ale nigdy nie zaniedbałem dzieci, nie spowodowałem wypadku i nikogo nie zabiłem po pijaku. Ja się raczej cieszę, że z tego wyszedłem, nie wiadomo na ile, bo każdy może się znów stoczyć" - Michał Wiśniewski o swoim problemie z alkoholem dla programu "Uwaga!".

- Zdarzają się jednak różne publikacje, które mnie przerażają. Jest mnóstwo, przepraszam, że użyję mocnego wyrażenia, hien cmentarnych, które żerują, by wyciągać tematy, manipulować faktami, grzebać w życiu prywatnym, ja w to jestem wciągana... Nawet dzisiaj rano przeczytałam publikację, gdzie napisano o moim stosunku do jakiejś książki... gdzie ja nawet nie wiedziałam, że jest jakaś książka. Szczerze mówiąc, trzeba mieć na to żelazne nerwy. Chyba nie mogę na to reagować, bo znowu będę żyła przeszłością, a nie o to mi chodzi - Natalia Kukulska o swoim stosunku do tabloidów w rozmowie z Interią.

- Nie chodzi o ludzi, a sposób, w jaki to podają to media. Sztuczne emocje, wszystko lub większość rzeczy jest wyreżyserowana. Ja tego typu programów nie lubię. Parę razy dostałem propozycję jurorowania, ale odmówiłem i 'Mam talerz' to jest moja oficjalna odpowiedź - Grubson o talent show w wywiadzie dla Interii.

"Uważam, że powinno się chronić prywatność, dlatego że później są z tego same problemy. Nie lubię zdradzać swoich intymnych rzeczy. Bardzo lubię dzielić się swoją muzyką z fanami, opowiadać o niej, o tym, co właśnie dzieje się muzycznie w moim świecie, ale nie lubię gadać o tym, czy prałam dzisiaj skarpetki" - Sylwia Grzeszczak o swojej prywatności dla Newserii Lifestyle.

"Stęsknionych za barwą mojego głosu - doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk. Rozwijając się jako artysta życzyłbym sobie by moje fanki i fani rozwijali się razem ze mną, a jak komuś się nie podoba, to niech wypieprza z sali" - Maciej Maleńczuk ogłaszający trasę koncertową.

"Odbierz telefon i w końcu się ze mną ustaw. Będę dzwonił do skutku. Rozumiem, że do południa nie odbierasz, taki styl życia, musisz odsypiać zarwane nocki. Daruj sobie te osobiste wycieczki w kierunku mojej rodziny, zachowaj się choć raz jak prawdziwy facet, odbierz telefon, ustaw się i załatw to jak trzeba raz a dobrze" - Peja na Facebooku odpowiadający na zaczepki Tedego z utworu "Na pierwszej linii".

"Od dziecka o tym marzyłam. Wisiał on nad moim łóżkiem, zawsze pragnęłam, żeby zagrał specjalnie dla mnie to swoje solo fantastyczne i tak właśnie się stało" - Doda dla Newserii Lifestyle o występie ze Slashem.

"Gdy gramy koncert w Łodzi, to dostaję 500 telefonów o wpisanie na listę, ale gdy leżałem w szpitalu i byłem bliski śmierci zostali ze mną tylko najbliżsi" - O.S.T.R. na Kraków Live Festival.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy