Reklama

Popularni na przełomie wieków. Pamiętasz ich?

Swoje pięć minut sławy (również w Polsce) mieli pod koniec XX lub na początku XXI wieku, potem słuch o nich zaginął. Oto wykonawcy, którzy największe sukcesy odnosili na przełomie wieków.

Alizee

Francuzka została odkryta w 1999 roku przez gwiazdorski duet lat 80., Mylene Farmer i Laurenta Boutonnata. Szukali oni kogoś, kto zaśpiewa piosenkę "Moi... Lolita", której powstanie zostało zainspirowane książką "Lolita" Władimira Nabokova. Ostatecznie zdecydowano się na 16-latkę. Singel oficjalnie wydany został w lipcu 2000 roku i odniósł ogromny sukces komercyjny. Oprócz Francji (gdzie sprzedano go w ponad 1,2 mln egzemplarzy) podbijał on listy przebojów w Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Polsce. Wywołał też spory skandal, gdyż nie wszyscy byli w stanie zaakceptować, że niepełnoletnia dziewczyna kreuje się w teledysku do piosenki na lolitę.

Reklama

Singel pomógł osiągnąć debiutanckiej płycie wokalistki dobre wyniki sprzedażowe. Kolejne albumy artystki nie cieszyły się już takim zainteresowaniem. Dotychczas ostatnią wydaną płytą przez Alizee jest album "Blonde" z 2014 roku, na okładce której Francuzka zaskoczyła wyglądem (pozowała w blond włosach). Obecnie jej wizerunek jest dużo bardziej stonowany. Alizee w 2015 roku wyglądała tak:

Sprawdź tekst utworu "Moi... Lolita" w serwisie Teksciory.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Alizee | Bomfunk Mc'S | A - Teens | Lou Bega | Modjo | Eiffel 65 | BrainStorm (Łotwa)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje