Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (22.04 - 28.04)

Koniec kwietnia rozpieszcza fanów muzyki. W Poznaniu wystartował Spring Break, natomiast na półkach sklepowych pojawiło się mnóstwo interesujących premier. W związku z tym, formuła dzisiejszego przeglądu płytowego, wyjątkowo i jednorazowo uległa niewielkiej zmianie.

Koniec kwietnia rozpieszcza fanów muzyki. W Poznaniu wystartował Spring Break, natomiast na półkach sklepowych pojawiło się mnóstwo interesujących premier. W związku z tym, formuła dzisiejszego przeglądu płytowego, wyjątkowo i jednorazowo uległa niewielkiej zmianie.
Piotr Zioła na okładce "Revolving Door" /

Łona, Peja i Empire Force One

Niewątpliwie najważniejszym albumem, który miał premierę 22 kwietnia, jest płyta Łony i Webbera "Nawiasem mówiąc".

Dobrze wyważone bity Webbera oraz Łona, będący wciąż w świetnej formie, sprawiają, że już w dniu premiery o "Nawiasem mówiąc" wspomina się w kontekście najlepszej płyty roku. Materiał promują dwa single, do których nakręcono teledyski - "Nie mam pojęcia" oraz "Błąd". Obecnie album trafił do odsłuchu we wszystkich serwisach streamingowych.

Płyta dostępna jest również na Youtube. Wersję cyfrową oraz fizyczną albumu można nabyć pod tym LINKIEM.

Reklama

22 kwietnia do sprzedaży trafiły również dwie płyty, obok którym fan polskiego hip hopu na pewno nie przejdzie obojętnie. Jedną z nich jest wspólna płyta Peji i DJ Zela. Poznański raper zakończył niedawno współpracę z DJ Decksem i rozpoczął pracę solowym materiałem "DDA". Album nie tylko pokaże w jakiej formie jest obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, ale także przyniesie interesujące kooperacje. Najciekawszą wydaje się wspólny utwór gospodarza albumu z Sokołem i Marysią Starostą.

Na koniec nie można zapomnieć o albumie "Empire Force One". Być może składanka ze względu na obecność na jednym z utworów Popka, nie wydaje się atrakcyjna, ale wystarczy popatrzeć, kogo na album zaprosił gospodarz projektu, Matheo. Paluch, Quebonafide, Ad.M.a, Ten Typ Mes, Timbaland, VNM, Bonson czy też 2sty i Papoose, dają gwarancję przynajmniej poprawnego poziomu.

ASAP Ferg

W Stanach natomiast swoją drugą płytę wydał członek kolektywu ASAP Mob, ASAP Ferg. Na nowym albumie "Always Strive And Prosper" pojawili się m.in. Missy Elliot, Future, Schoolboy Q, Rick Ross, Big Sean, Ty Dolla Sign oraz Chris Brown, co pokazuje tylko, jak dużym szacunkiem darzy się nowojorskiego raperaa.

Hey i Piotr Zioła

Odejdźmy jednak od hip hopu. W Polsce ukazał się nowy album grupy Hey "Błysk". Płyta ma zdecydowanie różnić się od dwóch poprzednich krążków formacji, co przejawiać ma się w większej dynamice utworów i ostrzejszym, gitarowym brzmieniu. Przedsmak nowego materiału daje singel "Prędko, prędzej", który swoją premierę miał w programie Kuby Wojewódzkiego.

Dużo mniejszym doświadczeniem od Kasi Nosowskiej i jej kolegów może pochwalić się Piotr Zioła. Jednak jego debiutanckiej płyty "Revolving Doors" nie należy skazywać na pożarcie. Wokalista ma wokół siebie doświadczonych muzyków (Jurek Zagórski, Staszek Wróbel, Marek Ułanowski) oraz sprawnych tekściarzy (m.in. Gaba Kulka), a jego muzyka przywołuje wspomnienia nieco zapomnianych lat 50. i 60.

Lush

20 lat na nowy materiał musieli czekać fani Lush. 22 kwietnia kultowa formacja z lat 90. wydała EP-kę "Blind Spot". Grupa zawiesiła działalność w 1996 roku po samobójstwie perkusisty Chrisa Acklanda (powiesił się w domu swoich rodziców). Lush będą jedną z gwiazd tegorocznego OFF Festivalu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hey | Piotr Zioła | Lush | Łona | Peja | Matheo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy