Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (04.03 – 10.03)

Nowa płyta Ani Dąbrowskiej to nie jedyna premiera, na którą pasjonaci muzyki powinni zwrócić uwagę w najbliższym tygodniu. Niespodziankę niezapowiadaną płytą zrobił nam Kendrick Lamar, ale jest jeszcze kilka albumów, z którymi warto zapoznać się w najbliższych dniach. Sprawdźcie nasze podpowiedzi!

Lapsley debiutuje longplay'em "Long Way Home"

Kendrick Lamar - "Untitled Unmastered"

Album Kendricka Lamara "To Pimp A Butterfly" z 2015 roku podbił serca słuchaczy, listy przebojów i roczne podsumowania najlepszych płyt.

Amerykański raper znów mile zaskoczył fanów i niespodziewanie wypuścił swoją nową płytę. Znalazły się na niej utwory, które (sądząc po tytułach) powstawały w latach 2013-2016.

Dlaczego warto sięgnąć po nowości od Kendricka Lamara? Może dlatego, że trudno uwierzyć, by po wybitnym "To Pimp A Butterfly" raper uraczył nas czymś gorszym niż dobrym...

Posłuchaj utworu "Untitled 2":

Lapsley - "Long Way Home"

Choć ma dopiero 20 lat, już może się pochwalić koncertem na Glastonbury Fesitval oraz uznaniem ze strony dziennikarzy radia BBC - w 2015 roku trafiła na listę młodych twórców nominowanych do prestiżowej nagrody BBC Sound of...

Reklama

Mając na koncie dwie EP-ki, młodziutka Lapsley w końcu pokazuje światu swój długogrający debiut. Przy produkcji albumu "Long Way Home" swoje trzy grosze dorzucili znawcy świata elektroniki Rodaidh McDonald i Mura Masa oraz Paul O'Duffy, który pracował m.in. z Amy Winehouse.

Zobacz teledysk "Love Is Blind" z płyty "Long Way Home":

The 1975 - "I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It"

"I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It" to druga płyta niezwykle popularnej w Polsce grupy The 1975. Lider grupy, Matt Healy, przyznał, że w trakcie tworzenia materiału formacja nie ograniczała się do jednego gatunku. Zespół z powodzeniem na albumie połączył kilka gatunków (indie rock, pop, soul i funk). Inspiracją dla składu miały być dokonania D’Angelo, Sigur Rós, Roberty Flack, My Bloody Valentine oraz Boards of Canada. Całość promują zwariowane teledyski "Love Me" oraz "UGH!".

Sprawdź tekst "Love Me" w serwisie Teksciory.pl!

Miike Snow - "iii"

Na nowy album tria Miike Snow (Christian Karlsson - Pontrus Winnberg - Andrew Wyatt) czekaliśmy trzy lata. Jak przyznaje Winnberg, grupa powraca w klasycznym wydaniu, chociaż jak zapowiedział,nie obędzie się również bez niespodzianek. Nagrania płyty rozpoczęły się w 2013 roku, a odbyły się one w studiach w Nowym Jorku, Los Angeles i Sztokholmie.

Paluch - "10/29"

Tytuł płyty "10/29" można odczytywać na dwa sposoby. Oznacza on bowiem dziesiąty album Palucha, który nagrał w wieku 29 lat. Ma on również związek z poprzednim miejscem zamieszkania rapera, gdyż był to blok 10, a mieszkanie 29.

Na albumie weterana polskiej sceny hiphopowej znalazło się 18 utworów, które wyprodukowali m.in. SoDrumatic, Chris Carson/Kendo, Sherlock oraz słowacki twórca Maiky Beatz. Gościnne zwrotki dograli natomiast Rytmus, Ras Luta, Olexesh i S. Pri Noir. Album promują m.in. klipy "Odpocznij", "10/29", "Zepsuty" oraz "W kawałkach".

Zobacz klip "10/29":

Sprawdź tekst "10/29" w serwisie Teksciory.pl!

Jeżeli nie wystarczyły wam najświeższe premiery, to mamy dla was dobrą wiadomość. Nadrabiamy nasze zaległości i proponujemy również płyty, o których zapomnieliśmy w poprzednim tygodniu. Są to Macklemore & Ryan Lewis - "This Unruly Mess I've Done", Pawbeats - "Orchestra" oraz Milky Wishlake - "Wait For Us".

Sprawdź tekst "Downtown" w serwisie Teksciory.pl!

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje