Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (06.11 - 12.11)

Początek listopada to kilka naprawdę interesujących premier płytowych. Ellie Goulding, Dawid Podsiadło, Little Mix i Sobota to jednak nie wszystkie pozycje, jakie warto znać. Jest też kilka mniej popularnych, ale równie ciekawych płyt, których każdy fan muzyki powinien posłuchać. Oto sześć albumów, które rekomendujemy.

Początek listopada to kilka naprawdę interesujących premier płytowych. Ellie Goulding, Dawid Podsiadło, Little Mix i Sobota to jednak nie wszystkie pozycje, jakie warto znać. Jest też kilka mniej popularnych, ale równie ciekawych płyt, których każdy fan muzyki powinien posłuchać. Oto sześć albumów, które rekomendujemy.
Okładka płyty "Wir" projektu Pablopavo/Iwanek/Praczas /

Pablopavo/Iwanek/Praczas - "Wir"

Wszystko, czego w ostatnim czasie dotknie się Pablopavo, zamienia się w złoto. Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie recenzenci i słuchacze rozpłyną się nad najnowszym dziełem warszawskiego artysty, który nagrał kolejną płytę we współpracy z Praczasem. Do duetu dołączyła również Anna Iwanek, a sam Pablopavo album podsumował w wywiadzie z Interią następująco:

- Jak ktoś śledzi moje poczynania to widzi, że nie lubię się powtarzać i każda moja płyta jest inna. Będzie dużo spokojniej. Bo album z Praczasem ("Głodne Kawałki" - przyp. red.) był materiałem bardziej bitowym i energetycznym, a teraz będzie spokojniej, bardziej emocjonalnie. Ja jestem średnim śpiewakiem, ale Ania umie śpiewać i faktycznie mogliśmy więcej z tym zrobić - stwierdził.

Reklama

Jak wypada trio, można przekonać się przesłuchując utwór "Październikowy facet".

Zobacz klip "Październikowy facet":

Sprawdź tekst piosenki "Październikowy facet" w serwisie Teksciory.pl!

Jamie Woon - "Making Time"

Od premiery świetnie przyjętego albumu "Mirrorwriting" (2011 r.) Jamiego Woona minęły cztery lata. Jamie Woon w wywiadzie dla radia "Beats 1" przyznał, że tworzenie płyty trwało tyle, gdyż jego pomysły wymagały większego zaangażowania niż krótkie sesje między trasami koncertowymi. Brytyjski producent zdradził również, że przy nagraniach inspirował się płytą "Voodoo" D’Angelo (2000 r.). "Moim celem było nagranie płyty z muzykami studyjnymi i stworzenie analogowego, a nie komputerowego brzmienia"- dodał.

Posłuchaj utworu "Sharpness":

Sprawdź tekst piosenki "Sharpness" w serwisie Teksciory.pl!

Talib Kweli & 9 Wonder - "Indie 500"

Jeden z największych pracusiów w światowym hip hopie, czyli Talib Kweli wraca z kolejnym wydawnictwem w tym roku. Tym razem do współpracy zaprosił on producenta 9th Wondera, a gościnnie pojawiły się na nim takie osobistości jak Pharoahe Monch i Migos.

Zobacz klip "Every Ghetto":

Sprawdź tekst piosenki "Every Ghetto" w serwisie Teksciory.pl!

Bjork - "Vulnicura Strings"

Ci, którzy nie mają dość muzyki islandzkiej gwiazdy, będą zachwyceni. Oto bowiem Bjork postanowiła dokonać własnej interpretacji płyty "Vulnicura". Album nagrany został z pominięciem wszystkich elektronicznych brzmień. Do czynienia mamy więc tylko z partiami smyczkowymi oraz partiami nagranymi na instrumencie viola organista.

Posłuchaj "Lionsong":

Sprawdź tekst piosenki "Lionsong" w serwisie Teksciory.pl!

Grimes -"Art Anges"

Czwarty album kanadyjskiej artystki obracającej się w eksperymentalnej elektronice to prawdziwe zagłębie inspiracji. Grimes w wywiadzie dla "Q" przyznała, że przy tworzeniu nowego materiału w głowie miała muzykę Bruce’a Springsteena, Billyego Joela oraz ścieżkę dźwiękową z filmu "Ojciec Chrzestny". Kanadyjka stwierdziła, że utwór "Kill V Maim" napisany został z perspektywy Ala Pacino w drugiej części "Ojca Chrzestnego". "Oczywiście poza tym, jest on wampirem, którym może zmieniać płeć i podróżować przez kosmos" - dodała na końcu artystka.

Zobacz klip "Flesh without Blood/Life in the Vivid Dream":

Sprawdź tekst piosenek "Flesh without Blood" i "Life in the Vivid Dream" w serwisie Teksciory.pl!

Raury - "All We Need"

Jeżeli jeszcze nie znacie Raury’ego, to szybko musicie to nadrobić. Jest to bowiem jeden z ciekawszych artystów młodego pokolenia (rocznik 1996). Pochodzący z Georgii raper i wokalista debiutował mixtapem "Indigo". W 2015 roku znalazł się w prestiżowym zestawieniu BBC Sound of 2015. Magazyn "XXL" uznał natomiast Raury’ego za jednego z najciekawszych raperów tego roku. Światowa premiera albumu zaplanowana została na 16 października, jednak na półki sklepowe w Polsce płyta trafiła właśnie 6 listopada. Rzecz godna przypomnienia i zapamiętania.

Zobacz klip "Devil's Whisper":

Sprawdź tekst piosenki "Devil's Whisper" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grimes | Pablopavo | Praczas | Jamie Woon | Talib Kweli | Björk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy