Reklama

Reklama

Kariera dla pieniędzy? Nic z tego! Byli bogaci zanim zaczęli śpiewać

Wielka sława i pieniądze. To dla tych dwóch powodów wielu artystów rozpoczyna karierę. W przypadku poniższych wokalistów wabik finansowy był zupełnie bez znaczenia. Zanim zaczynali swoją karierę już byli w dobrej sytuacji materialnej.

Miley Cyrus

Córka gwiazdora country nie mogła w swoim dzieciństwie narzekać na pieniądze, Bill Ray Cyrus cieszył się w pewnym momencie swojej kariery ogromną popularnością. W 1992 roku nagrał singel "Achy Breaky Heart", który sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Ojciec Miley szybko zorientował się, że również jego córka może zrobić karierę w show biznesie i postanowił wkręcić ją do disneyowskich produkcji. Mimo iż wokalistka w późniejszych latach znienawidziła postać Hanny Montany oraz produkcje tego typu, pozwoliły one wzbogacić się jej oraz jej rodzinie. Dzięki zdobytym funduszom Cyrus mogła bez problemu w przyszłości zmienić wizerunek i zaprezentować się światu w bardziej skandalicznym wydaniu.

Reklama

Taylor Swift

Dziewczyna, którą kochają wszyscy, od zawsze była nieźle ustawiona. Jej ojciec jest doradcą finansowym, a jej dziadek prezesem banku. Prezesem banku był również pradziadek Taylor. Jak wiadomo, sektor bankowy niemal od zawsze przynosił w Stanach gigantyczne pieniądze. Bezpieczeństwo finansowe ułatwiło Swift spełnianie marzeń o karierze. Jej rodzina przeprowadziła się do Nashville, gdzie bowiem najłatwiej początkująca wokalistka country mogła rozpocząć swoją przygodę z muzyką?

Psy

Rekordzista Youtube'a zanim zdobył światową sławę dzięki przebojowi "Gangnam Style", był już niezwykle popularny w rodzinnej Korei Południowej. Gdyby jednak raperowi nie udało się zrobić kariery muzycznej, wcale nie musiałby martwić się o pieniądze. Jego ojciec był prezesem firmy zajmującej się produkcją półprzewodników, co pozwoliło mu dorobić się fortuny.

Adam Levine

Ojciec Adama Levine'a jest założycielem firmy odzieżowej M.Fredric, natomiast jego matka Patsy Levine jest organizatorką przyjęć. Mimo iż w dzieciństwie rodzice przyszłego wokalisty się rozwiedli, to ich syn nie został bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Robin Thicke

Robin Thicke zasłynął  dzięki albumowi i singlowi "Blurred Lines". Wcześniej jego płyty sprzedawały się z różnym efektem (w 2006 roku płyta "The Evolution of Robin Thicke" pokryła się platyną, natomiast materiał z 2011 roku "Love After War" nie dotarł nawet do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się albumów), jednak wokalista nigdy nie przestawał wierzyć w swoje marzenia zrobienia spektakularnej kariery. Trzeba przyznać, że Robin mógł próbować, gdyż miał odpowiednie zabezpieczenie finansowe. Jego ojciec, Alan Thicke, był znanym aktorem filmowym i telewizyjnym (zasłynął m.in. z roli w serialu "Dzieciaki, kłopoty i my").

Lady Gaga

Mimo iż rodzice Gagi nie pochodzili z wyższych sfer, to potrafili ciężką pracą dojść do pokaźnego majątku. Mieli oni wyczucie i odrobinę szczęścia, gdyż byli związani z jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż na świecie, czyli internet i telekomunikacja. Zarobione pieniądze rodzice Gagi wykorzystali, aby posłać córkę do dobrej szkoły katolickiej. Bezpieczeństwo finansowe pozwoliło również Gadze nie zrażać się pierwszymi niepowodzeniami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama