Reklama

Reklama

Hity 2001 roku. Pamiętasz, które utwory podbijały listy przebojów 15 lat temu?

Początek nowego milenium przyniósł wiele niezapomnianych przebojów. Cofnijmy się na chwilę do 2001 roku i przypomnijmy sobie hity, które królowały na listach przebojów 15 lat temu.

Początek nowego milenium przyniósł wiele niezapomnianych przebojów. Cofnijmy się na chwilę do 2001 roku i przypomnijmy sobie hity, które królowały na listach przebojów 15 lat temu.

"Can’t Get You Out Of My Head" - Kylie Minogue

Sprawdź tekst "Can't Get You Out of My Head" w serwisie Teksciory.pl!

"Can’t Get You Out Of My Head" to singel promujący płytę "Fever" Kylie Minogue. Utwór szybko podbił serca słuchaczy i trafił na szczyt list przebojów w kilkudziesięciu państwach.

W 2002 roku teledysk do piosenki, w którym Kylie Minogue występuje w pamiętnej, dość odważnej białej kreacji z dużym wycięciem i kapturem, otrzymał nagrodę MTV Video Music Awards za najlepszą choreografię.

Reklama

"It Wasn’t Me" - Shaggy

Sprawdź tekst utworu "It Wasn't Me" w serwisie Teksciory.pl!

"It Wasn’t Me" to jeden z największych przebojów Shaggy’ego. Był to pierwszy singel z albumu "Hot Shot", który miał swoją premierę w 2000 roku. Kawałek spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, podbił listy przebojów w wielu krajach, a w Wielkiej Brytanii był najlepiej sprzedającym się singlem w 2001 roku.

Tekst piosenki przedstawia mężczyznę, który zwraca się do swojego kumpla o poradę po tym, jak jego dziewczyna nakryła go na zdradzie. Jakich wskazówek udziela kolega? Otóż nawet mimo wielu istniejących dowodów każe wszystkiemu zaprzeczyć. W teledysku do utworu w rolę doradcy wcielił się właśnie Shaggy...

"I’m Like A Bird" - Nelly Furtado

Sprawdź tekst utworu "I'm Like a Bird" w serwisie Teksciory.pl!

"I’m Like A Bird" to utwór, którym zadebiutowała kanadyjska wokalistka Nelly Furtado. Singel zapowiadał jej płytę "Whoa, Nelly!".

Piosenka przyniosła Nelly Furtado nie tylko dużą popularność wśród słuchaczy, ale również statuetkę Grammy. W 2006 roku Furtado w jednym z wywiadów opowiedziała, że usłyszała kiedyś swój utwór podczas karaoke i bardzo ucieszyła się z tego powodu.

"It’s Raining Men" - Geri Halliwell

Sprawdź tekst utworu "It's Raining Men" w serwisie Teksciory.pl!

"It’s Raining Men" Geri Halliwell było hitem w 2001 roku, ale jest to utwór znacznie starszy. Piosenkę napisali Paul Jabara i Paul Shaffer w1979 roku, a w oryginale została nagrana w 1982 roku przez duet The Weather Girls.

W 1998 roku Geri Halliwell opuściła szeregi kultowej żeńskiej grupy Spice Girls i zdecydowała się na solową karierę. Jej pierwszy album cieszył się sporym zainteresowaniem, ale to z drugiej płyty pochodzi jej najpopularniejszy singel "It’s Raining Men", który dotarł na szczyt brytyjskiej listy przebojów.

"Uptown Girl" - Westlife

Sprawdź tekst utworu "Uptown Girl" w serwisie Teksciory.pl!

"Uptown Girl" to również cover, a nie autorski utwór Westlife. Irlandzki boysband własną wersję piosenki Billy’ego Joela wydał na swoim trzecim albumie.

"Uptown Girl" był piątym singlem z płyty  "World of Our Own" i został dobrze przyjęty m.in. w Irlandii i Wielkiej Brytanii, gdzie znalazł się na szczycie tamtejszych list przebojów. Był to też najlepiej sprzedający się singel zespołu Westlife na Wyspach.

"Whole Again" - Atomic Kitten

Sprawdź tekst utworu "Whole Again" w serwisie Teksciory.pl!

"Whole Again" to piąty singel z debiutanckiej płyty zespołu Atomic Kitten zatytułowanej "Right Now".

Piosenka była najlepiej sprzedającym się utworem grupy i przyniosła Atomic Kitten dużą sławę w Europie i Australii. W oryginalnej wersji teledysku "Whole Again" wystąpiła Kerry Katona, która opuściła zespół tuż przed jego premierą. Z tego względu część klipu została nakręcona jeszcze raz i zawiera sceny z nową członkinią Atomic Kitten - Jenny Frost.

"Butterfly" - Crazy Town

Sprawdź tekst utworu "Butterfly" w serwisie Teksciory.pl!

"Butterfly" to największy hit zespołu Crazy Town, który dotarł na pierwsze miejsce list przebojów w kilkunastu krajach.

Singel ten znalazł się na albumie "The Gift of Game". Wykorzystano w nim sampel z piosenki "Pretty Little Ditty" zespołu Red Hot Chili Peppers.

"Ms Jackson" - Outkast

Sprawdź tekst utworu "MS. Jackson" w serwisie Teksciory.pl!

"Ms Jackson" to jeden z największych przebojów 2001 roku, ale i jeden z najbardziej znanych kawałków duetu Outkast.

Piosenka pochodzi z czwartej płyty muzyków zatytułowanej "Stankonia". Utwór przyniósł duetowi nagrodę Grammy w 2002 roku, a ponadto dotarł na szczyt m.in. amerykańskiej listy przebojów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL