Reklama

10 wykonawców, z którymi powinien nagrać Popek

Zaraz po sukcesie debiutanckiej płyty Gangu Albanii, Popek ujawnił, że to nie koniec premier w tym roku. W czerwcu ukazał się jego kolejny album, tym razem nagrany z B.A.D.-em, a wydawnictw, w których macza palce raper, ma być nawet jedenaście. Gości na płytach będzie równie sporo. Dlatego sami postanowiliśmy stworzyć własną, nieco fantastyczną, listę gościnnych wykonawców, którzy w przyszłości powinni nagrać z Popkiem.

Gang Albanii to tylko jeden z wielu projektów Popka. Z kim mógłby nagrać jeszcze? Oto nasze propozycje!

Sobota, Banasiak Adam Daniel, Borixon i Rozbójnik Alibaba, Bracia Figo Fagot, Matheo, The Game, KaeN, Sokół, Paluch i Słoń, to tylko część artystów, która miała okazję współpracować z Popkiem przy jego wielu projektach. Kto wie, co Popek wymyśli w przyszłości i kogo zaprosi do duetu (najnowszą informacją jest zakopanie topora wojennego z Kalim i pomysł nagrania wspólnego utworu)? Być może uda nam się zainspirować rapera do zaproszenia któregoś z poniższych gości.

Paweł Kukiz

Reklama

Popek z Kukizem stworzyliby mieszankę wybuchową, a ich współpraca nie wydaje się wcale być aż tak nierealna. Po pierwsze Popek ma słabość do muzyki rockowej, po drugie Kukiz w swojej karierze miał już epizody z raperami (chociażby z Pihem i Liroyem). Ponadto Popek przed wyborami prezydenckimi deklarował, że chętnie oddałby głos na Pawła, gdyby tylko był w Polsce. Może ta współpraca nie musiałaby przebiegać tylko na polu muzycznym?

Liroy/Nagły Atak Spawacza

Skoro jesteśmy przy polityce i Kukizie, to pewnie wielu fanów chętnie usłyszałoby jednego z ojców polskiego rapu w duecie z jednym z najpopularniejszych polskich raperów. Czy powstałby z tego hit na miarę "Scyzoryka", a może bardziej "Albańskiego raju"? Szanse są spore. A nawiązując do hardkorowego rapu z lat 90. Pewne grupy osób w tamtych czasach oburzały tekst Nagłego Ataku Spawacza. Dziś podobnie jest z utworami Popka. Wspólny numer zapewne zniesmaczyłby do kwadratu (a młodsi słuchacze Popka dowiedzieliby się, że istnieje coś takiego jak NAS).

Legendarny Afrojax

O Popku w kilku wywiadach bardzo pozytywnie wypowiadał się Legendarny Afrojax, który gdyby postawił na lepszą promocję płyty "Przecież ostrzegałem", wypełnioną obrazoburczymi tekstami, stałby się wrogiem publicznym numer jeden, zostawiając w tyle lidera Gangu Albanii. Poza tym wierzymy, że Monster jest fanem Afrojaxa, a ten przerobiony filmik, może kiedyś okaże się prawdą:

Taco Hemingway

Król hipsterów i Król Albanii. Popek przestrzegał kiedyś "bandę pedałów w rurkach", aby nie słuchali jego muzyki, ale przecież była to najzwyklejsza w świecie prowokacja. Taco i Popek to nie tylko niezwykle popularni raperzy, którzy reprezentują całkowicie skrajne punkty sceny hiphopowej. Jeden i drugi artysta są pewnego rodzaju fenomenem. Zarówno Taco, jak i Popek byli i są obiektami zażartych dyskusji, które zakończą się dopiero po podsumowaniach 2015 roku.

Guzior

Jeden z Młodych Wilków, który nabrał internautów na upozorowaną skaryfikację. Popek na pewno widział, docenił i zapisał nazwisko w notesie.

Donatan

Producentowi i raperowi trochę nie po drodze, ale przecież nie od dziś wiadomo, że Donatan potrafi stworzyć dobrej jakości podkład, niekoniecznie sięgając do oklepanych, słowiańskich motywów. Potwierdzić mogą to Małpa, DonGuralesko, Pezet, Onar, Stasiak, Ten Typ Mes i Grubson.

Zobacz klip "Niesiemy dla was bombę":

Sprawdź tekst utworu "Niesiemy dla was bombę" w serwisie Tekściory.pl!

Krzysztof Krawczyk/Zbigniew Wodecki

Problemem we współpracy mógłby być kontrowersyjny wizerunek Popka, ale gdyby ten podszedł z odpowiednim szacunkiem, zarówno do Krawczyka, jak i Wodeckiego, to pierwsze lody mogłyby szybko pęknąć. Ponadto Wodecki śpiewał już utwór Peji, więc Popek mógłby go jakoś szczególnie nie zaskoczyć.

Zobacz klip "Jest jedna rzecz":

Sprawdź tekst utworu "Jest jedna rzecz" w serwisie Tekściory.pl!

Doda

Królowa polskiego popu, podobnie jak raper, lubi wzbudzać kontrowersje. Jest przy tym wygadana i ma swoje zdanie na każdy temat. To też podobnie jak Popek. No i warto wspomnieć, że Doda nie wzbrania się przed rapem (patrz - duet z Fokusem).

Maciej Maleńczuk

Wspólnie napisany tekst przez dwie osobistości tego typu, mógłby zostać zakazany we wszystkich krajach na świecie. Ale czasem warto spróbować.

Sarsa

To byłoby chyba najbardziej egzotyczne połączenie ze wszystkich. W polskim rapie często jednak absolutne przeciwieństwa nagrywają niesamowite utwory. Może byłoby tak i w tym przypadku?              

Popek zapowiada 11 płyt:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje