Reklama

Reklama

Radiohead atakują stacje radiowe

Członkowie formacji Radiohead wyznali, iż czują się pokrzywdzeni tym, że brytyjskie stacje radiowe nie prezentują na antenie ich piosenek. Powodem takiego stanu rzeczy jest podobno panująca wśród szefów rozgłośni opinia, że muzyka grana przez zespół nie pasuje do kręgu odbiorców stacji.

Jeden z szefów stacji BBC Radio 1 powiedział niedawno, iż krąg ich odbiorców to ludzie w wieku od 14 do 25 lat, a muzyka Radiohead odpowiada nieco starszej grupie słuchaczy.

"Słyszałem to, co powiedział facet z Radio 1. To oznacza, że nasza muzyka nie będzie miała zbyt wiele szans, aby pojawić się w stacjach radiowych. Ale w takich czasach przyszło nam żyć. Inni artyści, podobni do nas, utrzymują się na listach przebojów przez dwa lub trzy tygodnie. Tak to już, niestety, jest" - powiedział w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi BBC Radio 3 Colin Greenwood, basista Radiohead.

Reklama

Jak twierdzi gazeta "The Observer", ta wypowiedź, będąca częścią większego wywiadu, prawdopodobnie nigdy nie zostanie wyemitowana. Wpływ na to mogą mieć bowiem szefowie Radio 1, którzy nie zgadzają się z wyrażonym przez muzyka poglądem.

"Zrobiliśmy dla Radiohead bardzo wiele, dla nich zawsze jest u nas miejsce. Mają w sumie więcej miejsca niż w innych stacjach. Radiohead stawiamy na równi z U2, a to bardzo wiele znaczy. Oba zespoły zagrały u nas na żywo, a taką szansę otrzymało jak dotąd niewielu wykonawców. Dlatego czujemy się urażeni wypowiedzią Colina Greenwooda" - powiedział rzecznik BBC Radio 1.

Być może winę za to, że w radiu pojawia się mała ilość piosenek grupy Radiohead, ponoszą sami jej członkowie, którzy świadomie zrezygnowali z wydawania singli promujących ostatni album "Kid A".

New Musical Express
Dowiedz się więcej na temat: muzyka. | BBC | muzyka | stacje | radio | Radiohead

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje