Reklama

Creed: Wielki sukces za Oceanem

Formacja Creed cieszy się w Stanach Zjednoczonych ogromnym powodzeniem i dlatego wiele osób spodziewało się, że jej najnowszy album zatytułowany "Weathered" zadebiutuje na pierwszym miejscu listy "Billboardu". Tak też się stało. Zaskakujący jest jednak wynik, dzięki któremu Scott Stapp z kolegami znalazł się na szczycie zestawienia. W pierwszym tygodniu po premierze płytę kupiło prawie 900 tysięcy fanów grupy, co jest drugim w tym roku wynikiem!

Konkurencja w walce o najwyższą pozycję na liście była ostra. W tym samym czasie co "Weathered", na sklepowe półki w USA trafiły bowiem nowe wydawnictwa Kid Rocka, Pink i Smashing Pumpkins. Jednak okazało się, że najnowsze dzieło Creed jest bezkonkurencyjne.

Reklama

887 tysięcy sprzedanych egzemplarzy daje muzykom drugie miejsce, jeśli chodzi o wynik jaki uzyskała wydana w tym roku płyta w Stanach Zjednoczonych w pierwszym tygodniu po premierze. Od autorów przeboju "My Sacrifice" lepsi jak dotąd okazali się tylko wokaliści z 'N Sync, którym z albumem "Celebrity" jako jedynym udało się zbliżyć się do dwóch milionów sprzedanych płyt.

Członkowie Creed mają jednak swoje powody do radości. W tej rywalizacji udało im się bowiem pokonać m.in. Michaela Jacksona i Britney Spears.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Creed

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje