Reklama

Reklama

Julia Wieniawa o pracy nad debiutancką płytą: Coraz więcej się uczę

Niektórzy kojarzą ją z seriali "rodzinka.pl" lub "W rytmie serca". Ale aktorstwo to nie jedyna pasja, której oddaje się Julia Wieniawa. 19-latka, wraz z producentem Wojtkiem Urbańskim, pracuje obecnie nad swoją debiutancką płytą, o której trochę nam opowiedziała.

Niektórzy kojarzą ją z seriali "rodzinka.pl" lub "W rytmie serca". Ale aktorstwo to nie jedyna pasja, której oddaje się Julia Wieniawa. 19-latka, wraz z producentem Wojtkiem Urbańskim, pracuje obecnie nad swoją debiutancką płytą, o której trochę nam opowiedziała.
Julia Wieniawa jest mocno zaangażowana w pracę nad debiutanckim albumem /Podlewski /AKPA

W ubiegłym roku media obiegła informacja, że młoda aktorka, Julia Wieniawa, podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Kayax. To właśnie pod jej skrzydłami wyda swój pierwszy album.

Posłuchaj przeboju "Oddycham" Julii Wieniawy w serwisie Teksciory.pl

Julia już rozpoczęła pracę nad materiałem, a nad całością czuwa producent, Wojtek Urbański, znany m.in. z duetu Rysy. W studio wspomagają ich dodatkowo także inni muzycy, a wśród nich Kamil Zawiślak (Milky Wishlake) czy Michał "Mamut" Sarapata (SALK).

Reklama

Wieniawa nie ukrywa, że praca z Urbańskim bardzo ją cieszy. - To jest cudowna osoba. Współpraca z nim bardzo mnie otworzyła i rozwinęła. To długo trwa, bo szukamy swojego stylu. Ale myślę, że będzie bardzo zaskakująco - opowiada nam w rozmowie Julia.

Wokalistka zdradza, że wciąż ma blokadę w kwestii pisania tekstów, ale nie boi się dzielić z Urbańskim swoimi pomysłami na nowe melodie. - Jestem dumna, że coraz więcej się uczę - mówi Wieniawa.

- Postawiłam sobie poprzeczkę, żeby wszystkie piosenki na płycie były po polsku - zarzeka się wokalistka, ale przyznaje, że niewykluczone, iż na jej nowym albumie znajdzie się utwór z angielskim tekstem. - To wszystko jest jeszcze w fazie tworzenia, ale już jest to etap końcowy - zdradza nam Julia.

Zapytana o datę premiery debiutanckiej płyty, odpowiada, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, album ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. - Na jesień na pewno będzie singel. To już jest pewniak - dodaje Wieniawa.

Mimo zaangażowania w rozwój kariery muzycznej, 19-letnia wokalistka nie zamierza rezygnować z aktywności aktorskiej. Widzowie wciąż będą mogli śledzić perypetie jej bohaterek w "rodzinka.pl" oraz "W rytmie serca". Dodatkowo Julia pojawi się nowym serialu Polsatu "Nie czekaj", który zadebiutuje wiosną 2019 roku. Jak znajduje na to wszystko czas? - Nie lubię się nudzić - mówi krótko Julia. 

Wojtek Urbański jest wielokrotnie nagradzanym za muzykę i sound design producentem muzycznym. Przez lata komponował utwory do animacji, spektakli i pokazów mody. Jako twórca muzyki teatralnej współpracował m.in. z reżyserką Eweliną Marciniak przy spektaklach "Księgi Jakubowe" w Teatrze Powszechnym oraz "Mapa i Terytorium" w Teatrze Wybrzeże. W 2016 r. został nominowany do Fryderyka za debiutancki album zespołu Rysy, "Traveler". Występował na największych festiwalach w Polsce (Open'er, Tauron Nowa Muzyka, OFF, Audioriver). Często współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim, Justyną ŚwięsJagodą Kudlińską. Jest też autorem ścieżki dźwiękowej do serialu kryminalnego "Ultraviolet". 

Sprawdź tekst utworu "Na zawsze" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Julia Wieniawa | Wojtek Urbański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy