Reklama

Reklama

Daria Zawiałow: Ludzie, którzy mają talent, nie powinni go chować

Ponad miesiąc temu w sieci zadebiutował nowy teledysk Darii Zawiałow do piosenki "Czy ty słyszysz mnie?". O pomyśle na utwór oraz całej akcji, którą promuje numer, wokalistka opowiedziała w rozmowie z Interią. Artystka poruszyła również temat uzależnienia od mediów społecznościowych, o którym opowiada piosenka "Hej Hej!".

Daria Zawiałow w ostatnich miesiącach pokazała dwa teledyski poruszające ważne kwestie

"Czy ty słyszysz mnie?" to utwór i teledysk stworzone w ramach akcji "Puma Talents". Tym projektem artyści razem z marką zwracają się do wszystkich niepokornych, zdolnych ludzi, którzy bez względu na opinie otoczenia podążają za swoim talentem i mają odwagę być inni.

Sprawdź tekst piosenki "Czy ty słyszysz mnie?" w serwisie Teksciory.pl!

Daria Zawiałow, która jest ambasadorem marki, przyznaje, że w szkole była indywidualistką i chodziła własnymi ścieżkami.

Reklama

- W szkole bardzo długo szukałam samej siebie. Już jako dziewczynka, a potem nastolatka, byłam trochę inna i miałam zupełnie inne zainteresowania. Nie do końca kręciło mnie m.in. śpiewanie w chórze lub wspólne śpiewanie z rówieśnikami - mówi.

- Cała kampania powstała po to, aby ludzie, którzy mają talent i mają coś do powiedzenia, byli odważni, nie chowali się, mieli zadziorność i charyzmę. Niech nie stoją w cieniu, a podążają za swoimi marzeniami, pasjami i wszystkim tym, co ich kręci - wyjaśnia.

Wokalistka przyznaje, że kompozycja nie przypomina tego, z czego do tej pory Zawiałow była znana.

- Numer zdecydowanie odbiega od muzyki, którą tworzę na co dzień. Nie jest to gitarowe brzmienie, ale słychać w tym pewną melancholię, w której się lubuję. Do numeru wybrałam dwóch artystów - Ralpha Kaminskiego i Shaftera - a sama piosenka docelowo miała być nowoczesna i mainstreamowa. Staraliśmy się połączyć to w taki sposób, aby też czuć było nasz styl -  opowiada artystka, która piosenkę stworzyła wraz z producentem Michałem Kushem.

Zawiałow dodaje też, że goście zostali wybranie równolegle w czasie, kiedy tworzony był singel.

W maju tego roku do sieci trafił natomiast teledysk "Hej Hej!" promujący drugi album Zawiałow "Helsinki" (posłuchaj tytułowej piosenki!). W klipie stworzonym przez PSYCHOKINO wokalistka pokazauje, jak niebezpieczne może być uzależnienie od internetu i mediów społecznościowych.

- Ten utwór opowiada o tym, jak duży jest ten problem i jakim jest zagrożeniem dla życia. Nie mówi się o tym głośno, bo na razie nie jest to bardzo popularny temat, ale coraz więcej ludzi ginie w wypadkach samochodowych przez to, że używali telefonu podczas jazdy. To poważny problem i myślę, że warto go nagłośnić - mówi.

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Transportu Samochodowego używanie telefonu komórkowego było przyczyną co czwartego wypadku na polskich drogach.

Czy sama wokalistka ma natomiast problem ze zbyt częstym przesiadywaniem w sieci?

- Moja praca polega na tym, że często muszę być aktywna w mediach społecznościowych. Czasami wystarczy, ze nie ma mnie online godzinę i w tym czasie dostaję kilkanaście wiadomości od wytwórni i menedżmentu. Muszę być z tym wszystkim na bieżąco, ale staram się wytrwale robić sobie przerwy i od pewnego momentu nie logować się w sieci, chociaż nie jest to łatwe - wyjaśnia.

Sprawdź tekst piosenki "Hej Hej!" w serwisie Teksciory.pl!

Daria Zawiałow będzie jednym z gości na Pol'and'Rock Festival. Wokalistka z zespołem zamknie pierwszy dzień na Małej Scenie (1 sierpnia). Co szykuje na ten specjalny koncert?

- Jestem podekscytowana, bo zawsze chciałam wystąpić na jednej ze scen tego festiwalu. Bardzo się cieszę i bardzo dziękuje Jurkowi Owsiakowi za zaproszenie. Mam nadzieję, że damy sobie rade. Na pewno postaramy się mocno wejść w koncert. Szykujemy tez małą niespodziankę, nie powiem jeszcze, co i kto to będzie, ale warto czekać - dodaje.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama