"Złota" promocja Roztańczony PGE Narodowy. Najwięksi muzycy disco polo w jednym hicie!

Roztańczony PGE Narodowy stworzył wyjątkowy projekt. Największe gwiazdy disco polo nagrały wspólnie utwór. Miał być to hołd dla muzyki i stylistyki lat 90. Klip do piosenki "Złoto" jest już dostępny w sieci. Kto wziął udział w wyjątkowym przedsięwzięciu?

Najpopularniejsi muzycy disco polo w jednym hicie!
Najpopularniejsi muzycy disco polo w jednym hicie!TOMASZ RADZIK/East NewsEast News

Coraz więcej polskich festiwali decyduje się na nagranie własnych hymnów, promujących wydarzenie. Za pierwowzór takich działań możemy uznać projekt Męskie Granie, który już od lat na każdą edycję zbiera specjalną orkiestrę i nagrywa utwór, kojarzący się z przedsięwzięciem. Niedawno festiwal Letnie Brzmienia poszedł w ich ślady. W zeszłym roku stworzono podczas niego projekt "Babie Lato", gromadzący znane w Polsce popowe artystki, które również nagrały hymn wydarzenia. Przedstawiciele gatunku disco polo nie chcieli zostać w tyle. Co przygotowali?

Wyjątkowa promocja wydarzenia Roztańczony PGE Narodowy 2024

Według niektórych w świecie muzyki disco polo właśnie nastąpił przełom. Największe polskie gwiazdy, tworzące ten gatunek muzyczny, zebrały się razem i nagrały wyjątkowy utwór. "Złoto" (sprawdź!) to piosenka promująca Roztańczony PGE Narodowy 2024 - festiwal, który odbędzie się w Warszawie 28 września 2024 r.

Kto wykonuje utwór "Złoto"?

W projekcie wzięli udział najpopularniejsi wykonawcy disco polo. Piosenkę wykonują m.in. Skolim, Defis, Zenek Martyniuk, Marcin Miller z zespołu Boys, MIG, Łobuzy, MiłyPan, Radek Liszewski z zespołu Weekend, Magda Narożna z Pięknych i Młodych oraz Sławomir.

To pierwsza w historii disco polo taka produkcja. Nigdy wcześniej tak wielu wykonawców nie pojawiło się wspólnie w jednym utworze. Projekt "Złoto" został stworzony przez Łukasza Sienickiego, Filipa Pacholczyka i Bogumiła Romanowskiego.

Klip do piosenki "Złoto" jest już dostępny!

Klip do piosenki "Złoto" można już oglądać w serwisie YouTube. Zamysłem teledysku było przedstawienie muzyki disco, kojarzonej z latami 90., jako antidotum na trudy codziennego życia. Artyści chcieli podkreślić, jak disco polo może dodać energii i poprawić nastrój każdemu człowiekowi, niezależnie od tego czym się zajmuje.

Wideo przedstawia m.in. osoby wykonujące zawód strażaka, mechanika samochodowego, fryzjerki, kierowcy oraz pracownika biurowego. W te role wcielili się muzycy, śpiewający w utworze "Złoto". Wszyscy z nich tańczą i dobrze się bawią, wykonując zadania w pracy. Twórcy chcieli przedstawić w taki sposób połączenie świata muzyki i różnorodnych codziennych obowiązków.

Disco polo w dalszym ciągu zaskakuje świeżymi pomysłami

Piosenka ma być także dowodem na to, że disco polo w dalszym ciągu ma się dobrze i jest w stanie kreować świeże pomysły. Twórcy chcieli zaskoczyć fanów i stworzyć wspólnie hit, który spodoba się każdemu słuchaczowi muzyki tanecznej. Taka ilość czołowych polskich gwiazd disco miała być kluczem do sukcesu.

"W bliskim planie": Kajra i Sławomir. Czy to była miłość od pierwszego wejrzenia? Polsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}