Reklama

Reklama

Zenek Martyniuk (Akcent): Kto naprawdę napisał przebój "Przez twe oczy zielone"?

Sporym zaskoczeniem dla wielu fanów Zenka Martyniuka może być fakt, że to nie on jest autorem największego przeboju grupy Akcent - "Przez twe oczy zielone".

Sporym zaskoczeniem dla wielu fanów Zenka Martyniuka może być fakt, że to nie on jest autorem największego przeboju grupy Akcent - "Przez twe oczy zielone".
Zenek Martyniuk i Marzanna Zrajkowska w duecie /Polska Press /East News

Zenek Martyniuk, przez fanów nazywany królem disco polo, jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad dwudziestu lat. W tym czasie wraz z zespołem Akcent, którego jest założycielem i wokalistą, wydał szesnaście płyt, ma też na koncie jeden album solowy. W 2017 roku ukazała się jego pierwsza biografia, której autorką jest dziennikarka Martyna Rokita.

Obecnie Zenek doczekał się kolejnego wyróżnienia - w Białymstoku powstał mural z jego podobizną.

Trwają też przygotowania do biograficznego filmu o liderze grupy Akcent.

Reklama

Największym przebojem Martyniuka pozostaje utwór "Przez twe oczy zielone", który od listopada 2014 r. doczekał się ponad 166 mln odsłon.

Sprawdź tekst piosenki "Przez twe oczy zielone" w serwisie Teksciory.pl!

Okazuje się, że wokalista nie jest autorem tej piosenki. Napisali ją Marek i Marzanna Zrajkowscy, małżeństwo tworzący nieistniejącą już discopolową grupę Kolor. Marek odpowiada za muzykę, a Marzanna za tekst.

Duet z zespołem Kolor nagrał takie przeboje jak m.in. "Zielone oczy", "Popatrz lato", "Złota plaża", "Niech żyje życie" i "Miłość jak wiatr". Po zakończeniu działalności w 2003 r. zaczęli tworzyć dla innych wykonawców.

"Przez lata naszej współpracy zdążyłam poznać wrażliwość Zenka. Wiem, czego oczekuje od proponowanych utworów i w jakiej stylistyce czuje się najlepiej. Staram się pisać, by trafić w jego gust. Zazwyczaj mi się udaje" - cytuje słowa Marzanny Zrajkowskiej magazyn "Na Żywo".

Sprawdź tekst piosenki "Rozmowa Dwóch Serc" w serwisie Teksciory.pl!

"Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Medialny szum i dzisiejszy świat gwiazd to nie dla mnie. Wolę swoje ciche, ale szczęśliwe życie" - powiedziała Zrajkowska, która zaśpiewała z Zenkiem w duecie piosenkę "Rozmowa dwóch serc".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL