Reklama

Zaginął DJ Derek. Ikona brytyjskiej elektroniki

Najstarszy DJ w Wielkiej Brytanii nie był widziany od trzech tygodni.

Najstarszy DJ w Wielkiej Brytanii nie był widziany od trzech tygodni.
DJ Derek od trzech tygodni nie dał znaku życiu /oficjalna strona wykonawcy

DJ Derek (właśc. Derek Morris) urodził się w 1941 roku. Od lat 60. znany jest ze swoich setów, w których łączył rocksteady, reggae, dancehall oraz soul. Jego działalność sprawiła, że uważany jest on za jednego z ważniejszych twórców elektroniki na Wyspach (współpracował m.in. z Massive Attack).

W 2012 roku otrzymał on medal za wybitne zasługi dla muzyki oraz miasta Bristol. W 2013 roku zagrał swój ostatni set, po czym przeszedł na emeryturę.

Sprawą zniknięcia 73-letniego DJ-a zainteresowały się media oraz gwiazdy. Na Twitterze o pomoc zaapelował Dizzee Rascal:

Reklama

"Pomóżcie odnaleźć legendarnego DJ-a Dereka. Poznałem go na planie klipu 'Dirtee Disco'. To naprawdę miły gość, mam nadzieję, że nic mu nie jest" - napisał raper.

BBC potwierdziło, że konto bankowe producenta nie było używane od początku lipca. Policja rozpoczęła natomiast współpracę z lokalnymi pubami, gdyż lubił on odwiedzać nowo otwarte miejsca.

Siostrzenica Morrisa - Jennifer Amy - stwierdziła w wywiadzie dla BBC, że takie zachowanie zupełnie nie pasuje do artysty:

"Zostawiłam mu kilka wiadomości, ale na żadną nie odpowiedział. Jeżeli gdzieś wyjeżdżał, zawsze dawał mi znać. Kontaktu z nim nie mają również jego przyjaciele. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni rozwojem sytuacji" - stwierdziła Amy.

Zobacz klip "Dirtee Disco" w którym wystąpił DJ Derek:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama