Reklama

Z "Mam talent" wyrzucono go bez żalu. Dziś jest największą polską gwiazdą

Dawid Podsiadło to obecnie najpopularniejszy polski wokalista. Piosenkarz wyprzedaje największe areny i stadiony w naszym kraju, a jego każda płyta cieszyła się ogromną popularnością. Jednak dekadę temu Podsiadło musiał znieść kilka porażek, w tym te w "X Factorze" i "Mam talent".

Dawid Podsiadło to obecnie najpopularniejszy polski wokalista. Piosenkarz wyprzedaje największe areny i stadiony w naszym kraju, a jego każda płyta cieszyła się ogromną popularnością. Jednak dekadę temu Podsiadło musiał znieść kilka porażek, w tym te w "X Factorze" i "Mam talent".
Dawid Podsiadło został ponad 11 lat temu wyrzucony z "Mam talent" / Piotr Blawicki/DDTVN /Adam Jankowski /Reporter

Dawid Podsiadło jesienią 2022 roku wydał płytę "Lata dwudzieste", która błyskawicznie pokryła się platyną. Wokalista promował album m.in. na koncertach w największych halach w Polsce, a bilety na poszczególne występy rozchodziły się momentalnie. W 2023 roku wokalista wystąpi na koncercie na PGE Narodowym, a dodatkowo zagra trasę o nazwie "Przed i Po Tour".

W tym roku Podsiadło świętuje również ważny jubileusz dla swojej kariery - 10 lat singla "Trójkąty i kwadraty" oraz albumu "Comfort And Happiness". Z tej okazji ukaże się maxisingel "Trójkąty i kwadraty 2013 - 2023" oraz rozszerzona wersja jego debiutu "Comfort And Happiness 10th Anniversary Edition".

Reklama

"Co ja Wam mogę powiedzieć. Bez 'Trójkątów i kwadratów' moje życie wyglądałoby inaczej. Nie wiem jak - gorzej, lepiej - ale po tych wielu, razem spędzonych, latach mocno je pokochałem i nie zamieniłbym ich na żadne inne figury geometryczne" - stwierdził Podsiadło.

Dawid Podsiadło w "Mam talent". Sądzono, że przez swoją decyzję przegrał karierę

Podsiadło szerszej publiczności dał się poznać w programach typu talent show. W 2012 roku - jako podopieczny Tatiany Okupnik - wygrał drugą edycję programu "X Factor". Jednak zanim do tego doszło dwukrotnie dostał kosza.

W 2011 roku pożegnał się z pierwszą edycją "X Factora" na etapie bootcampu, a następnie pojawił się w "Mam talent", gdzie wystąpił z zespołem Curly Heads. Wokalista zaprezentował się znakomicie, jednak jurorzy chcieli, aby do następnego etapu przeszedł jedynie on, a zespół odpadł z show.

"Jeśli przyszliśmy tu jako Curly Heads, to wyjdziemy jako Curly Heads" - postanowił Podsiadło.  W tamtym czasie sądzono, że wokalista popełnił spory błąd i zaprzepaścił szansę na karierę.

"Dawid, to jest tak zwana kategoria ciężka. Też miałam zespół i to jest ten moment, że chce się być strasznie lojalnym wobec kiepskiego bandu. Oni byli absolutnie beznadziejni, natomiast on był genialny. Powiedzenie mu wprost o tym, że jest świetny, a on był tak zamulony i nie chciał zostawić swojego bandu" - wspominała po latach Agnieszka Chylińska.

Kariera Curly Heads

Ostatecznie Podsiadło razem ze swoim zespołem wydali płytę w Sony Music. Album "Red Dress Skinny Dog" ukazał się w październiku 2014 roku i pokrył się złotem. Promował go singel "Reconcile" (milion wyświetleń na Youtube). W teledysku do niego zagrał Marcin Dorociński.

Grupa zagrała też na najważniejszych polskich festiwalach, w tym na Opene'rze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Podsiadło | Mam Talent | Agnieszka Chylińska | Robert Kozyra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy