Reklama

Young Thug aresztowany za "zagrożenie terrorystyczne"

Pochodzący z Atlanty raper groził ochroniarzowi jednego z domów handlowych, że go zastrzeli.

Young Thug będzie miał spore problemy?

Young Thug został aresztowany 15 lipca. Serwis "The Atlanta Journal-Constitution" napisał, że powodem zatrzymania rapera są jego groźby wobec jednego z ochroniarzy, które określono jako "zagrożenie terrorystyczne".

Reklama

Do sprzeczki pomiędzy ochroniarzem i artystą miało dojść 7 lipca. Wtedy właśnie ze strony Thuga padły groźby. Pracownik firmy ochroniarskiej sprawy nie zostawił, przez co nieco ponad tydzień później do drzwi rapera zapukała jednostka specjalna. Według Jima Joynera z służb, Young Thug pozostanie w areszcie do czasu pierwszego posiedzenia sądu.

Raper stał się "ofiarą" prawa, które zostało wprowadzone po zamach na World Trade Center w 2001 roku. Wtedy to właśnie w kodeks karny wpisano możliwość karania za "zagrożenie terrorystyczne".

Jednak aresztowanie to nie koniec problemów Thuga. Otóż bardzo możliwe, że był on zamieszany w ostrzelanie autobusu z trasy koncertowej Lil Wayne'a (do całej sytuacji doszło w kwietniu 2015 roku). Według najnowszych ustaleń śledczych miał on uknuć spisek z szefem Cash Money Records, Birdmanem, którego celem było zabicie popularnego rapera (Birdman jest obecnie w sporze o duże pieniądze z Wayne'em). Taką wersję potwierdzają zeznania strzelającego do autobusu, Jimmy'ego Winfreya, który zeznał, że był tylko cynglem.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Young Thug

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje