Reklama

Young Dolph nie żyje. Raper miał 36 lat

Legenda hiphopowej sceny Memphis - Young Dolph - został zastrzelony w lokalnej cukierni 17 listopada. Raper miał 36 lat.

Legenda hiphopowej sceny Memphis - Young Dolph - został zastrzelony w lokalnej cukierni 17 listopada. Raper miał 36 lat.
Young Dolph miał 36 lat /Paras Griffin /Getty Images

Popularnego w Memphis rapera (sprawdź!) zastrzelono w cukierni Makeda's Butter Cookies. Śmierć rapera potwierdziła stacja FOX13. Właściciel sklepu w rozmowie z dziennikarzami ujawnił, że 36-latek kupował ciastka, gdy nagle ktoś podjechał pod budynek i oddał strzały. Policja na razie nie ujawnia szczegółów sprawy.

Kim był Young Dolph?

Young Dolph, a właściwie Adolph Roberth Thorton Jr., na świat przyszedł w Chicago, ale dorastał i zaczynał karierę w Memphis. To właśnie w tym mieście wydał swój pierwszy mixtape "Paper Rout Campaigne" w 2008 roku.

Reklama

Pięć lat później Dolph był już na tyle dużym nazwiskiem na scenie rapowej, że nagrał wspólny mixtape z Gucci Mane'em. W 2016 roku ukazał się natomiast pełnoprawny debiut rapera - "King of Memphis".

Dyskografię rapera zamknął wspólny album z jego kuzynem Key Glockiem - "Dum And Dummer 2", który ukazał się w tym roku.

Jego najpopularniejszym numerem był "100 Shots" (94 miliony wyświetleń). Sporym echem odbiła się współpraca Dolpha z OT Genasisem - "Cut It" (233 mln wyświetleń, jedyny raz gdy raper znalazł się na liście Billboard Hot 100).

W  2017 roku w samochód Dolpha wystrzelono 100 kul (stąd tytuł jego utworu "100 Shots"). Kilka miesięcy później raper został postrzelony w Los Angeles i trafił do szpitala.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy