Reklama

Reklama

Wszystko, co musisz wiedzieć przed galą MTV VMA 2017

27 sierpnia w Inglewood odbędzie się tegoroczne rozdanie nagród VMA. Kto wystąpi na gali, kto ma szansę na największą liczbę nagród i kto poprowadzi cały wieczór? O tym dowiecie się poniżej.

Od pamiętnego tańca Miley Cyrus w 2013 roku w jej życiu zmieniło się naprawdę wiele

Nominowani

W tym roku organizatorzy postanowili zmienić zasady przyznawania nagród. Kategorie dotyczące płci postanowiono złączyć w jedną i przyznać nagrodę artyście roku. W tym roku do czyichś rąk trafi nagroda za najlepszy teledysk walczący z systemem.  MTV wyjaśniło, że w ten sposób pragnie nagradzać klipy "inspirujące widzów do protestów i walki z niesprawiedliwością".

Najwięcej nominacji, bo aż osiem, zdobył Kendrick Lamar. To zasługa teledysku "HUMBLE." promującego płytę "DAMN.". Lamar może zdobyć najważniejsze statuetki (artysta roku, wideo roku) oraz zdominować kategorie techniczne - najlepsza reżyseria, montaż i efekty.

Reklama

Pięć nominacji zdobyli Kanadyjczyk The Weeknd i amerykańska wokalistka Katy Perry. W najważniejszej kategorii, wideo roku, oprócz Lamara, powalczą również Bruno Mars, Alessia Cara, DJ Khaled i wspomniany The Weeknd. Pełną listę nominacji znajdziecie TUTAJ.

Prowadząca

W tym roku galę MTV VMA poprowadzi Katy Perry. Z tej okazji na oficjalnym koncie na Youtube stacji opublikowano zestawienie najlepszych momentów wokalistki na wszystkich galach, na których do tej pory się pojawiła. Gwiazda do tej pory zdobyła pięć statuetek, pierwszy raz na ceremonii pojawiła się w 2008 roku i wykonała wtedy utwór "I Kissed a Girl". Podobno Perry wpadła na pomysł, aby na scenie pocałować Miley Cyrus, jednak ta odmówiła.

Występy

Katy Perry będzie również jedną z gwiazd, które zaszczycą publiczność i widzów swoimi występami. Oprócz niej na scenie zobaczymy również m.in. Kendricka Lamar, Eda Sheerana, Lorde, 30 Seconds To Mars, The Weeknd, Fifth Harmony, Shawna Mendesa, Miley Cyrus, a także Demi Lovato, DNCE i Roda Stewarta. Zespół Joe Jonasa stworzy zdalny duet z legendarnym muzykiem (w tym czasie Brytyjczyk będzie w Las Vegas) i wykona wspólnie nową wersję piosenki "Do Ya Think I’m Sexy?" z 1978 roku.

Spore zainteresowanie wywoła na pewno występ odmienionej Miley Cyrus. Przypomnijmy, że do tej pory pojawienie się wokalistki na MTV VMA kojarzyło się z kłopotami. W 2015 roku zatrudniono ją jako prowadzącą, co skończyło się licznymi skargami na stację. Natomiast w 2013 roku Cyrus swoim tańcem z Robinem Thicke zgorszyła miliony widzów w USA.

Nagroda specjalna

W tym roku statuetką Michael Jackson Video Vanguard Award uhonorowana zostanie Pink. Piosenkarka została wybrana dzięki jej "wielkiemu wpływowi na muzykę, pop kulturę, modę i filantropię".

Wcześniej nagroda imienia Michaela Jacksona trafiła m.in. do Madonny, Beyonce, Rihanny, Guns’N’Roses i Beastie Boys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje