Reklama

Reklama

"Wprost": Ile dzięki Sylwestrowi Marzeń zarobił Zenek Martyniuk?

Jak donosi "Wprost" Zenek Martyniuk za swój występ na Sylwestrze Marzeń z Dwójką zgarnął 70 tys. złotych. Gazeta ujawnia również zwykłe stawki koncertowe króla disco polo.

Jak donosi "Wprost" Zenek Martyniuk za swój występ na Sylwestrze Marzeń z Dwójką zgarnął 70 tys. złotych. Gazeta ujawnia również zwykłe stawki koncertowe króla disco polo.
Zenek Martyniuk to również król zarobków w disco polo /Kamil Piklikieiwcz /East News

Przypomnijmy, że Sylwestra Marzeń z Dwójką, który ponownie odbył się w Zakopanem, oglądało łącznie 4,96 miliona widzów (a według Jacka Kurskiego nawet i osiem milionów w piku). Największą gwiazdą imprezy, co wielokrotnie powtarzano, był Zenek Martyniuk (sprawdź!).

Tygodnik "Wprost" ujawnił, że za imprezę sylwestrową Martyniuk miał zgarnąć 70 tys. złotych. Gazeta zestawiła to z jego standardowymi zarobkami. Za koncert plenerowy król disco polo inkasuje nawet 35 tys. złotych, natomiast za występy klubowe do 15 tys. złotych.

Reklama

Równie dobrze wiedzie się też innym zespołom disco polo. Gazeta przytacza m.in. zarobki grup Weekend (sprawdź!), Boys (posłuchaj!) i Bayer Full (posłuchaj!), które wahają się od 20 do 25 tys. złotych. Dziennikarze zaznaczają, że muzycy stawiający pierwsze kroki na scenie mogą zarobić pięć tys. zł za jeden koncert.

"Wprost" wylicza też, że Martyniuk z grupą Akcent gra w ciągu roku do 300 koncertów, co przekłada się na zysk w wysokości 6,5 miliona złotych.

Tak gigantyczne pieniądze zarówno król disco polo, jak i inne gwiazdy gatunku wykorzystują do inwestycji. W nieruchomościach swoje oszczędności lokują m.in. Radek Liszewski oraz Tomasz Niecik. Sam Zenek wszedł w branżę napojów energetycznych.

Przypomnijmy, że według "Super Expressu" najlepiej zarabiającymi gwiazdami tegorocznych imprez sylwestrowych, były te, które pojawiły się na imprezie TVN - Edyta Górniak zarobiła 130 tys., Beata Kozidrak 110 tys., a Sylwia Grzeszczak miała zainkasować 100 tys. złotych.

***Zobacz także***


Wprost
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk | Sylwester z Dwójką

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy