Weronika Cugowska w coverze "Black Velvet". "Radość i duma"

Weronika Cugowska to córka Wojtka Cugowskiego. Od jakiegoś czasu dziewczyna również próbuje swoich sił w muzyce. Tym razem zaprezentowała cover "Black Velvet".

Wojtek Cugowski jest dumny ze swojej córki, Weroniki
Wojtek Cugowski jest dumny ze swojej córki, WeronikiAKPA

14-letnia obecnie Weronika Cugowska to jedyne dziecko Wojtka Cugowskiego i jego żony Krystyny Cugowskiej, specjalistki od terapii muzyką.

Nastolatka pod okiem swojej mamy w jej studiu wokalnym Bluelife-Art nagrywała swoje wersje piosenek Eltona Johna, Michaela Jacksona i Zbigniewa Wodeckiego. W dniu 14. urodzin Weroniki do sieci trafił cover przeboju "I Can't Make You Love Me" z repertuaru Bonnie Raitt, po który sięgali także m.in. Adele, George Michael, Bon Iver i Boyz II Men.

Tym razem zaprezentowała się w coverze "Black Velvet". Wideo udostępnił również Wojtek Cugowski. "Radość i duma" - napisał.

💙Bluelife-Art / Weronika Cugowska - Black velvet - Cover💙

Wojtek i Krystyna Cugowscy - muzyczna rodzina

Krystyna Cugowska szkoliła swój głos u m.in. Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Prońko i Jerzego Satanowskiego. Jako wokalistka występowała z zespołami Świdnik Gospel Choir oraz Gospel Rain.

Z kolei Wojtek Cugowski - najstarszy syn Krzysztofa Cugowskiego, wieloletniego wokalisty Budki Suflera - w latach 1991-1995 był wokalistą grupy Tipsy Train. Później zaczął występować ze swoim młodszym o trzy lata bratem Piotrem Cugowskim, z którym założył istniejącą do 2019 r. formację Bracia.

Zespół w 2005 r. wydał swoją debiutancką płytę "Fobrock". Pod koniec 2008 r. miał premierę drugi album "A Tribute to Queen". Rok później ukazały się dwa krążki - płyta z kolędami i album "Zapamiętaj". W połowie 2013 r. do sklepów trafił czwarty album grupy "Zmienić zdarzeń bieg", który pokrył się platyną.

Synowie Krzysztofa Cugowskiego nawiązali później z nim rodzinną współpracę pod szyldem Cugowscy. Razem nagrali studyjną płytę "Zaklęty krąg" (2016, posłuchaj!) i koncertowy album "Ostatni raz" (2018).

Cugowscy o pomyśle na rodzinną współpracęTV Interia

Po zawieszeniu grupy Bracia liderzy zajęli się swoimi solowymi karierami - Piotr Cugowski na swoje 40. urodziny w październiku 2019 r. wydał debiut zatytułowany po prostu "40" (posłuchaj singla!). Był też trenerem w "The Voice of Poland" (2018), a od trzeciej edycji ocenia uczestników w "The Voice Senior".

W listopadzie 2020 r. swój pierwszy singel "Nie czekaj na znak" (sprawdź!) wypuścił Wojtek Cugowski. Była to pierwsza zapowiedź solowej płyty "Nie czekaj na znak", która ostatecznie ukazała się w kwietniu 2022 r. Podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2022 r. z utworem "Znowu będziemy się śmiać" zajął 3. miejsce w konkursie Premiery.

Z kolei w kwietniu 2021 r. do sklepów trafi album "Be There" nagrany pod szyldem Kruk & Wojtek Cugowski. Wokalista i gitarzysta połączył siły z hardrockową formacją Kruk ze Śląska.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}