Reklama

"WAP" Cardi B i Megan Thee Stallion po migowemu. To hit sieci

Jak na język migowy przełożyć jeden z największych hitów ostatnich tygodni? Z wyzwaniem zmierzyła się posługująca się językiem migowym youtuberka.

Jak na język migowy przełożyć jeden z największych hitów ostatnich tygodni? Z wyzwaniem zmierzyła się posługująca się językiem migowym youtuberka.
Cardi B i Megan Thee Stallion w klipie "WAP" /Atlantic Records/Ferrari Press /East News

7 sierpnia do sieci trafił nowy singel Cardi B "WAP" (sprawdź!), w którym gościnnie zarapowała Megan Thee Stallion.

Wspólny numer gwiazd wyprodukował duet Ayo & Keyz. Za klip, który błyskawicznie podbił Youtube'a (102 miliony wyświetleń w ciągu 10 dni) odpowiada Colin Tilley . Oprócz raperek pojawiają się w nim m.in.: Kylie Jenner, Normani, Rosalia, Rubi Rose, Sukihana oraz Mulato.

Reklama

"WAP" (sprawdź!) osiągnęło najlepszy wynik w streamigu w pierwszym tygodniu wśród kobiet, okazał się jednym z trzech najchętniej streamowanych hiphopowych debiutów w historii oraz najczęściej odsłuchiwaną piosenką 2020 roku.

Raperki trafiły też na szczyt Billboard Hot 100. Cardi B stała się pierwszą raperką z hitem na szczycie Hot 100 w dwóch różnych dekadach oraz zaledwie trzecią raperką, która zadebiutowała na najwyższej pozycji notowania jako główna artystka.

Utwór stał się tak popularny, że na na amerykański język migowy zdecydowała się przełożyć go pochodząca z Ohio Libbey Ketterer, działająca na Youtube na kanale The Daily Sign. W przeszłości youtuberka przekładała również piosenki Taylor Swift i Carly Rae Jepsen.

Internauci byli przede wszystkim ciekawi, jak Ketterer przełoży na migowy obrazowe opisy seksu, które znalazły się w tekście przeboju.

Nagranie w trzy tygodnie obejrzano ponad 1,8 miliona razy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cardi B | Megan Thee Stallion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy