Reklama

W latach 80. był królem dyskotek. Wiemy, jak naprawdę nazywa się Thomas Anders!

Thomas Anders za sprawą zespołu Modern Talking stał się międzynarodową gwiazdą.

Thomas Anders, a właściwie Bernd Weidung, urodził się 1 marca 1963 roku. To niemiecki piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny.

Kariera muzyczna Andersa rozpoczęła się w 1980 r., kiedy to pojawił się na konkursie młodych talentów. W tym samym roku też ukazał się jego pierwszy singel "Judy".

Największą sławę wokaliście przyniósł duet stworzony z Dieterem Bohlenem. Zespół Modern Talking powstał w 1983 roku i przez następne lata królował na parkietach dyskotek. Grupa nagrała takie hity jak "Cheri Cheri Lady", "You’re My Heart, You're My Soul" i "Brother Louie".

Reklama

Grupa w 1987 roku zawiesiła działalność, a do wspólnego koncertowania Bohlen i Anders wrócili dopiero w 1998 roku. Reaktywacja nie trwała jednak długo. W 2003 roku zespół definitywnie zakończył działalność.

Thomas Anders: Od solowej kariery po życie prywatne

Thomas Anders ma także bogatą dyskografię solową. Do tej pory wokalista wydał aż 11 albumów. Ostatni z nich - "Pures Leben" - ukazał się w kwietniu 2017 roku.

Wokalista uwielbia koncertować w Polsce i ma tu oddanych fanów zespołu Modern Talking i ich przebojów. Nasz kraj odwiedza regularnie, koncertując tu często więcej niż raz do roku.

Prywatnie gwiazdor lat 80. jest w szczęśliwym związku z Claudią Hess (pobrali się w 2000 roku, mają syna Alexandra Micka). Poprzednią żoną Andersa była Nora Balling (1984 - 1999).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Thomas Anders | Modern Talking
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy