Reklama

Reklama

Viola Beach: "Poważne obrażenia" przed upadkiem samochodu do kanału

Szwedzka policja prowadząca śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku członków zespołu Viola Beach poinformowała, że jego ofiary odniosły" poważne obrażenia" po uderzeniu w barierki i fragment podnoszącego się mostu, a jeszcze przed spadnięciem samochodu do kanału. Ciała ofiar zostały oddane w ręce ich rodzin.

W wypadku zginęli wszyscy muzycy Viola Beach i ich menedżer

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę (13/14 lutego) w Sodertajle na przedmieściach Sztokholmu. W jego wyniku zginęło czterech członków młodego brytyjskiego zespołu Viola Beach i ich menadżer. 

Samochód, którym jechali muzycy, nie zatrzymał się przed zamykającym się mostem zwodzonym i najpierw uderzył w barierki zabezpieczające, potem w podnoszący się most, a następnie spadł do kanału z wysokości blisko 25 metrów.

Sierżant Elaine Duddle zajmujący się sprawą poinformował, że uderzenie w podnoszący się most "spowodowało poważne obrażenia u osób przebywających w pojeździe przed upadkiem z mostu do kanału poniżej".

To była pierwsza zagraniczna trasa muzyków z indiepopowej grupy. Kwartet wracał ze swojego koncertu na festiwalu w Norrköping.

Ze wstępnej sekcji zwłok wynikało, że kierowca pojazdu nie był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Reklama

"Możemy potwierdzić, że wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że we krwi kierowcy nie znaleziono śladów alkoholi i narkotyków" - oznajmił rzecznik szwedzkiej policji badającej sprawę.

Koroner Nicholas Rheinberg prowadzący śledztwo podjął decyzję o oddaniu ciał ofiar w ręce ich rodzin, by umożliwić im przeprowadzenie pogrzebów.

Sprawdź tekst utworu "Swings and Waterslides" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Viola Beach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje