Reklama

Reklama

Van Morrison pozwany przez ministra zdrowia Irlandii Północnej. Krytykował lockdown

Rockman Van Morrison doczekał się pozwu od ministra zdrowia Irlandii Północnej – Robina Swanna. Polityk pozwał muzyka za jego słowa o lockdownie i pandemii. Dodatkowo gwiazdor nazwał ministra oszustem.

Rockman Van Morrison doczekał się pozwu od ministra zdrowia Irlandii Północnej – Robina Swanna. Polityk pozwał muzyka za jego słowa o lockdownie i pandemii. Dodatkowo gwiazdor nazwał ministra oszustem.
Van Morrison został pozwany za swoje słowa o pandemii /Jeff Kravitz /Getty Images

Konflikt pomiędzy Vanem Morrisonem, a ministrem zdrowia Irlandii Północnej - Robinem Swannem - rozpoczął się zaraz po wybuchu pandemii w kraju. Muzyk publicznie krytykował lockdown, przez który odwołano jego koncerty, był przeciwnikiem dystansu społecznego oraz publicznie rozpowszechniał mity dotyczące koronawirusa. Informację przedstawiane przez naukowców nazwał "zmyślonymi".

Rockman nagrał nawet piosenkę pt. "No More Lockdown" (sprawdź!), w której nie tylko negował zagrożenie, ale i krytykował ministra zdrowia Irlandii Północnej Robina Swanna.

Reklama

Van Morrison polityka odpowiadającego za zdrowie publiczne nazwał oszustem oraz niebezpiecznym człowiekiem. Zrobił to m.in., na czerwcowym koncercie.

Robin Swann uznał, że nie ma ochoty więcej znosić ataków ze strony Van Morrisona i pozwał muzyka. Minister zdrowia w rozmowie z "Rolling Stone" stwierdził, że gwiazdor swoimi wypowiedziami napędza teorie spiskowe i w ten sposób może sprawić, że część ludzi zacznie lekceważyć zagrożenie, jakim jest koronawirus.

"W Irlandii Północnej jesteśmy dumni z tego, że jedna z muzycznych legend pochodzi z tej części świata. Więc obecnie czujemy ogromne rozczarowanie jego postawą. Oczekiwaliśmy od niego czegoś więcej".

Według prawnika Swanna - Paula Tweeda (adwokat gwiazd, w tym Justina Timberlake'a) - pierwsze przesłuchanie w sprawie ma odbyć się na początku 2022 roku.

Swoje oświadczenie przekazał też prawnik Morrisona - John J. Rice.

"Pan Morrison żałuje, że Pan Swann uznał za konieczne wniesienie sprawy do sądu" - czytamy. Muzyk uważa, że restrykcje wprowadzone w kraju zagrażały źródłom utrzymania się artystów scenicznych, a jego uwagi dotyczyły interesu publicznego i stanowiły uczciwy komentarz.

Od początku pandemii w Irlandii Północnej z powodu koronawirusa zmarły 2762 pacjentów. Liczba zakażeń przebiła ponad 280 tys. osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL