Reklama

USA: Drugi numer jeden w 2005 roku

Kenny Chesney, popularny amerykański wokalista country, zadebiutował na szczycie amerykańskiej listy bestsellerów płytowych "Billboard 200". To już drugi numer jeden Chesney'a w 2005 roku! Artysta country przebił w notowaniu między innymi nową płytę 50 Centa, najpopularniejszego obecnie rapera na świecie.

"The Road and the Radio" Kenny'ego Chesney'a zakupiło w pierwszym tygodniu po premierze ponad 470 tysięcy fanów country. To już czwarty numer jeden wokalisty na liście "Billboard 200". Poprzednim był wydany na początku 2005 roku album "Be As You Are: Songs From an Old Blue Chair".

Reklama

"Get Rich or Die Tryin'", ścieżka dźwiękowa do biograficznego filmu o raperze 50 Cencie, zadebiutowała "jedynie" na pozycji 2. Na płycie, oprócz 50 Centa, można usłyszeć między innymi takie gwiazdy hip hopu, jak Lloyd Banks, Young Buck, Olivia, Mase czy Mobb Deep.

Bohater rzeczonego filmu nie jest zapewne zachwycony osiągnięciem soundtracku. Wszystkie wydane do tej pory płyty rapera debiutowały na szczycie "Billboardu", zatem 2. miejsce nie jest zadowalającym wynikiem. Być może wpływ na sprzedaż wydawnictwa miały kiepskie recenzje filmu, który krytycy nazwali "jednym z najsłabszych w historii kina".

20. część kompilacji "NOW! That's What I Call Music" utrzymała się na szczycie tylko przez tydzień. Obecnie znajduje się na miejscu 3.

Neil Diamond z albumem "12 Songs" zadebiutował na pozycji 4. Wyprodukowana przez słynnego Ricka Rubina płyta jest najlepszym osiągnięciem wokalisty od czasu ścieżki dźwiękowej do filmu "The Jazz Singer" (w 1980 roku dotarła do pozycji 3.).

O dwie pozycje spadły płyty "All the Right Reasons" Nickelback (z 3. na 5.) i "Monkey Business" Black Eyed Peas (z 4. na 6.).

"Flo'Ology" żeńskiego duetu Floetry zadebiutowało na pozycji 7.

Aż o sześć pozycji w dół spadł najnowszy album Carlosa Santany "All I Am" (z 2. na 8.).

Oczko niżej wylądowały Destiny's Child z kompilacją "#1s" (z 5. na 9.).

Do pierwszej dziesiątki, do której nie udało się między innymi trafić Young Buckowi z "T.I.P." (40.), Beastie Boys z "Solid Gold Hits" (42.), Limp Bizkit z "Greatest Hitz" (47.) czy Kate Bush z "Aerial" (48.), powróciła płyta "Breakaway" Kelly Clarkson (z 12. na 10.).

Chris Brown z przebojem "Run Ot!" (z 2. na 1.) przerwał dziesięciotygodniowe panowanie na liście "Billboard 100 Hot" Kanye Westa i piosenki "Gold Digger" (z 1. na 2.).

3. pozycję utrzymali Black Eyed Peas z przebojem "My Humps". Teledysk do tej piosenki możecie już oglądać na stronach INTERIA.PL.

Wspomagany przez popularnego Akona Young Jeezy z piosenką "Soul Survivor" awansował z 6. na 4.

Pierwszą piątkę zamykają Nickelback z "Photograph".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 50+ | lista billboardu | billboard | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje