Reklama

Reklama

Ujawnią zdjęcia z miejsca śmierci Kurta Cobaina? Rodzina walczy w sądzie

Courtney Love i Frances Bean Cobain walczą o to, aby zdjęcia z miejsca śmierci Kurta Cobaina nie zostały opublikowane.

Kurt Cobain zmarł 5 kwietnia 1994 roku

Przypomnijmy, że Kurt Cobain popełnił samobójstwo 5 kwietnia 1994 roku w swoim domu. Po śmierci lidera Nirvany natychmiast pojawiły się teorie spiskowe, że tak naprawdę Cobain nie odebrał sobie życia, a został zamordowany.

Orędownikiem tej teorii jest m.in. Richard Lee, który spędził 23 lata na zbadaniu sprawy muzyka. Według niego kluczowym dowodem mają być zdjęcia z miejsca śmierci Cobaina (z nich ma wynikać, że gwiazdora zastrzelono).

Na upublicznienie fotografii nie zgadzają się natomiast Courtney Love i Frances Bean Cobain. Serwis The Blast poinformował, że kobiety walczą w sądzie o zakaz ujawnienia zdjęć. Love argumentowała w piśmie, że przedostanie się fotografii do mediów i i sieci zaostrzy stres pourazowy Frances Bean, z którym zmaga się od dzieciństwa.

Reklama

Ponadto wokalistka zaznaczyła, że opublikowanie zdjęć podsyci nastroje spiskowe, co może nieść bezpośrednie zagrożenie jej życia (według wielu teorii to Courtney Love stała za zabójstwem Cobaina).

Gwiazda lat 90. dodała również, że śmierć Cobaina była najbardziej traumatycznym doświadczeniem w jej życiu.

To nie pierwszy raz, gdy Richard Lee próbuje wymusić odtajnienie zdjęć z miejsca śmierci Kurta Cobaina. Mężczyzna w związku z tą sprawą pozywał m.in. miasto Seattle i policję w Seattle.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje