Reklama

Udawała, że jest na Coachelli. Blogerka wkręciła miliony fanów

Gabbie Hanna, gwiazda mediów społecznościowych, postanowiła pokazać ludziom, jak łatwo jest ich oszukać za pomocą Instagrama. Zrobiła na to na przykładzie udawanego wyjazdu na Coachellę.

Na Coachelli bawi się w ciągu dwóch weekend ponad 100 tys. osób

Tegoroczna edycja festiwalu Coachella odbył się w dniach 12 - 14 kwietnia oraz 19 - 21 kwietnia. Największymi gwiazdami byli: Childish Gambino, Ariana Grande i Tame Impala, a przez wszystkie sceny przewinęła się ponad setka artystów.

Reklama

W ostatnich latach festiwal stał się miejscem niezwykle modnym, a wypadem na imprezę wręcz należy pochwalić się w mediach społecznościowych. Bywają na niej celebryci, modelki, aktorzy oraz gwiazdy sieci.

Posty z Coachelli na Instagramie publikowała w tym roku również blogerka i influencerka Gabbie Hanna, którą jedynie w tym serwisie obserwuje prawie cztery miliony użytkowników.

Internetowa celebrytka publikowała na Instastories zdjęcia oraz krótkie nagrania, które miały potwierdzać, że jest na terenie festiwalu. Szybko okazało się jednak, że blogerka wszystko wymyśliła i wszystkie jej zdjęcia oraz filmiki zostały sfabrykowane przez nią samą.

Hanna opublikowała na Youtube specjalne nagranie pt. "Jak skłamałam, że jadę na Coachellę", gdzie wytłumaczyła, dlaczego zdecydowała się na taki krok (materiał obejrzano ponad 3,5 miliona razy).

"Ludzie patrzą na zdjęcia bawiących się na Coachelli w mediach społecznościowych i myślą: 'ich życie jest idealne, to ciało, te wakacje, ten samochód'. Wiele z tych fotografii jednak kłamie" - tłumaczyła.

Blogerka zauważała, że sam festiwal stał się imprezą pełną hipokryzji i obłudy, a wiele osób tam jadących przygotowuje się przez cały rok, aby zrobić sobie kilka dobrych zdjęć na terenie wydarzenia, a następnie wraca do swojego, całkowicie normalnego życia.

To nie jedyny przypadek takich prowokacji w tym roku. W serwisie pojawiło się kilkanaście podobnych filmów, w których Youtuberzy pokazują, jak oszukali fanów, udając, że są na popularnym festiwalu.

Na podobne oszustwo zdecydował się m.in. 19-letni Youtuber Byron Denton, który pod zdjęciami, na których rzekomo przebywał na Coachelli zgarnął po kilkanaście tysięcy polubień.

Twórca już wcześniej wkręcił internautów, tworząc na Instagramie wizerunek luksusowego życia, którego nie prowadził.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: coachella

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje