Reklama

Reklama

Top of the Top Sopot Festival 2021: Hołd dla Romualda Lipki. Wdowa po muzyku nie kryła łez

Podczas pierwszego dnia Top of the Top Sopot Festival w Operze Leśnej w Sopocie gwiazdy przypomniały wielkie przeboje napisane przez Romualda Lipkę. Kto oddał honory zmarłemu w lutym 2020 r. liderowi grupy Budka Suflera?

Podczas pierwszego dnia Top of the Top Sopot Festival w Operze Leśnej w Sopocie gwiazdy przypomniały wielkie przeboje napisane przez Romualda Lipkę. Kto oddał honory zmarłemu w lutym 2020 r. liderowi grupy Budka Suflera?
Tomasz Lipiński i Dorota Lipko podczas Top of the Top Sopot Festival 2021 /Piotr Matusewicz /East News

Po pandemicznej przerwie 17 sierpnia rozpoczął się trzydniowy Top of the Top Sopot Festival.

Pierwszego dnia imprezy odbyły się dwa koncerty - #FOREVER YOUNG i #I LOVE SOPOT, podczas których publiczność w Operze Leśnej i widzowie TVN bawili się przy kultowych przebojach.

Na scenie wystąpili m.in: Edyta Górniak, Krzysztof Zalewski, Kayah, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Majka Jeżowska, Izabela Trojanowska, Urszula, Ania Karwan, Mrozu, Budka Suflera, Felicjan Andrzejczak, Oddział Zamknięty, De Mono, Lombard, Big Cyc. W programie wieczoru znajdą się liczne odwołania do historii miasta - gospodarza festiwalu.

Reklama

W drugiej części wieczoru gwiazdy przypomniały wielkie przeboje napisane przez Romualda Lipkę. Lider i klawiszowiec grupy Budka Suflera zmarł 6 lutego 2020 r. po walce z nowotworem w wieku 69 lat. Był również autorem i współautorem największych hitów Urszuli, Anny Jantar czy Zdzisławy Sośnickiej.

Jego piosenki w Sopocie przypomnieli m.in. Anna Karwan, Izabela Trojanowska i Maciej Balcar, wokalista grupy Dżem. Na scenie Opery Leśnej pojawiła się oczywiście Budka Suflera wsparta przez Felicjana Andrzejczaka, który zaśpiewał utwór "Jolka, Jolka pamiętasz" (sprawdź!) i zadedykował go zmarłemu przyjacielowi.

"Drogi Romku, chciałem podziękować ci za twoje piękne piosenki" - powiedział ze sceny.

Na telebimach w Operze Leśnej został wyświetlony film wspominający zmarłego kompozytora. Romuald Lipko został też uhonorowany nagrodą za wkład w rozwój polskiej muzyki rozrywkowej.

W pewnym momencie na scenie pojawiła się wdowa po muzyku i w jego imieniu odebrała specjalne wyróżnienie. Dorota Lipko nie kryła wzruszenia.

"Drodzy państwo, jest to przepiękna dla mnie chwila, ale również trudna. 40 lat wspomnień (...) Proszę mi wybaczyć emocje (...) Głęboko wierzę w to, że dzięki państwu muzyka, którą mój mąż stworzył, będzie nieśmiertelna. Dziękuję" - powiedziała wdowa po kompozytorze.

Top of the Top Sopot Festival 2021 - prowadzący, transmisja, gdzie oglądać?

Pierwszy i drugi dzień koncertów poprowadzą Agnieszka Woźniak-Starak, Gabi Drzewiecka, Paulina Krupińska i Marcin Prokop.

Transmisję koncertów przeprowadzi TVN.

Top of the Top Sopot Festival 2021 - bilety

Wejściówki do Opery Leśnej w Sopocie dostępne są w cenach 95, 115, 135, 175, 235, 455 i 800 zł (w zależności od miejsca przed sceną).

W 2019 r. widownia Top of the Top Sopot Festival w TVN wynosiła średnio 1,87 mln osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL