Reklama

Reklama

Tomasz Makowiecki o uczestnikach pierwszego "Idola": Straciliśmy ze sobą kontakt

Tomasz Makowiecki stał się rozpoznawalny dzięki programowi "Idol" i nie ukrywa, że ma do niego duży sentyment. Z okazji 30-lecia telewizji Polsat przypominamy jego losy.

Tomasz Makowiecki stał się rozpoznawalny dzięki programowi "Idol" i nie ukrywa, że ma do niego duży sentyment. Z okazji 30-lecia telewizji Polsat przypominamy jego losy.
Tomasz Makowiecki w 2003 r. razem z Alicją Janosz /Alina Gajdamowicz/Studio69 /Agencja FORUM

Tomasz Makowiecki był prawdziwym objawieniem pierwszej edycji "Idola" emitowanej na antenie telewizji Polsat. Zdolny, młody wokalista dotarł do finału i mimo że nie wygrał tego popularnego wówczas programu, to niewątpliwie otworzył mu on drzwi do kariery.

"Nie czuję, że od 'Idola' minęło już 20 lat. To jest trochę abstrakcyjne dla mnie, nie wiem, może chodzi o to, że jednak faktycznie szczęśliwi czasu nie liczą. Ale z kolei jakieś 10 lat temu miałem właśnie takie poczucie, że minęło mnóstwo czasu, że ja już zapomniałem o tamtym okresie, a teraz z perspektywy tych 20 lat wydaje mi się, że pamiętam więcej, niż pamiętałem te 10 lat temu" - mówi agencji Newseria Lifestyle Tomasz Makowiecki.

Reklama

Tomasz Makowiecki wspomina "Idola"

Wokalista już szykuje się do świętowania 20-lecia pracy twórczej. W ramach jubileuszu zamierza m.in. poszerzyć repertuar prezentowany na koncertach o utwory sprzed lat - zarówno te, które stały się przebojami, jak również te, które z jakiegoś powodu pozostały nieco w cieniu.

"Oprócz tego, że chcę wydać płytę z nowościami, to chciałbym też wrócić do starych rzeczy, których bardzo długo nie prezentowałem na żywo. Zresztą sam bardzo chętnie przypomnę sobie swoje pierwsze nagrania, pierwsze płyty, z przyjemnością wrócę do tego i zaprezentuję to jeszcze raz publiczności. Chcę wrócić do swoich poprzednich płyt, być może w troszeczkę nowej interpretacji i zrobić sobie po prostu taki flashback" - mówi.

Tomasz Makowiecki docenia to, że dzięki programowi "Idol" mógł zdobyć pewne doświadczenie sceniczne i zaprezentować swoje umiejętności szerokiemu gronu odbiorców. Poznał tam również wiele wspaniałych i utalentowanych osób. Niestety po zakończeniu formatu kontakt się urwał.

"Ubolewam trochę nad tym, ale nie mamy ze sobą kontaktu. Jakoś to się tak naturalnie rozmyło, każdy po prostu poszedł w swoim kierunku. Nie wiem za bardzo, co u nich słychać. Alicja Janosz chyba wydała płytę dla dzieci, słyszałem też, że Ewelina Flinta chyba będzie wracała za chwilę z nowym materiałem, jestem więc bardzo ciekaw, a co robi Szymon Wydra, nie mam pojęcia. Często natomiast spotykam się z uczestnikami z innych edycji, na przykład z Krzyśkiem Zalewskim" - mówi.

Wokalista zauważa, że teraz telewizje produkują dużo programów o charakterze talent show, w których można zaprezentować różnorakie umiejętności, nie tylko wokalne, ale również taneczne czy kulinarne. "Idol" był w tamtych czasach fenomenem, który przyciągał przed telewizory rzesze widzów, a jego uczestnicy byli nieco wrzuceni na głęboką wodę.

Gwiazdy, które zaczynały w "Idolu", ale możesz o tym nie pamiętać - zobacz zdjęcia!

"Różnica jest taka, że to było pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i my jako uczestnicy trochę nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak to będzie wyglądało, trochę działaliśmy po omacku. Dzisiaj młodzi ludzie startujący do tych programów idą tam z dużo większą świadomością. Przez to, że oglądali przez lata różne talent show, mogą sobie chociażby w jakimś sensie zbudować swój wizerunek. Teraz jest też dużo większy wybór producentów muzycznych, z którymi można współpracować, niż kiedyś" - mówi Tomasz Makowiecki.

"Wylewanie fundamentów" - recenzja ostatniej płyty Tomka Makowieckiego "Moizm"

On sam przekonuje jednak, że teraz nie śledzi tego typu programów z prostego względu.

"Ja w ogóle nie mam telewizji, nie mam telewizora świadomie w domu i dzięki temu mam trochę więcej spokoju" - zaznacza wokalista.

Zapomniani uczestnicy "Idola" - zobacz zdjęcia!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy