Reklama

Tomasz "Lipa" Lipnicki (Illusion, Lipali) bez upiększeń. Kiedy premiera biografii "Jeżozwierz"?

19 marca ukaże się "Jeżozwierz" - wywiad-rzeka z Tomaszem "Lipą" Lipnickim, liderem grup Illusion i Lipali, jednej z najważniejszych postaci polskiego rocka lat 90.

19 marca ukaże się "Jeżozwierz" - wywiad-rzeka z Tomaszem "Lipą" Lipnickim, liderem grup Illusion i Lipali, jednej z najważniejszych postaci polskiego rocka lat 90.
Tomasz "Lipa" Lipnicki stoi na czele grup Illusion i Lipali /Adam Burakowski /Reporter

"To podróż od dzieciństwa, poprzez kulisy powstawania legendarnego Illusion, burzliwe lata dziewięćdziesiąte minionego wieku do teraźniejszości. Szczera rozmowa o życiu, wzlotach i upadkach, przyjaźniach, związkach i pieniądzach. Wiele pytań o idee i poglądy, a także wydarzenia, które miały wpływ na twórczość jednego z najbardziej charakterystycznych muzyków rockowych w Polsce" - czytamy w opisie książki "Jeżozwierz".

Tytuł pochodzi od utworu "Jeżozwierz" grupy Lipali, który znalazł się na trzeciej płycie tej formacji - "Bloo" z 2007 r.

Reklama

"To nie jest opowieść o niedostępnej gwieździe rocka żyjącej za złotą barierą, tylko o jednym z nas - wielbicielu muzyki, człowieku walczącym o swoje marzenia; jednym z nas - Polaków, z całym bagażem, jaki historia i życie wrzuciło nam na barki. Nie ma tu kolorowania, nie ma gloryfikacji, nie ma też żerowania na prywatności osób trzecich. Tak jak czasem szorstka i surowa jest twórczość Lipy, tak czasem szorstka i surowa jest zapisana tutaj historia" - podkreśla wydawca wywiadu-rzeki.

Z Tomaszem "Lipą" Lipnickim na potrzeby książki rozmawiał Przemysław Łucyan.

Na 516 stronach książkach znalazło się ponad 200 archiwalnych zdjęć.

- Cały czas dajemy dowody na to, że nie liczy się przyszłość, tylko tu i teraz. I nic więcej. Mimo ogromnych chęci, mam wewnętrzny konflikt pomiędzy byciem optymistą a pesymistą. Przyszłość ma planeta, a my - nie wiem - opowiadał Interii Tomasz "Lipa" Lipnicki przy okazji premiery ostatniej płyty "Mosty, rzeki, ludzie" grupy Lipali.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lipnicki | Lipali | biografia | książka | Illusion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy