The Weeknd rekordzistą Spotify. Liczby robią wrażenie!

"Blinding lights" The Weeknd najczęściej słuchaną piosenką w historii Spotify, on najczęściej streamowanym artystą. The Weeknd zdetronizował Eda Sheerana i jego piosenkę "Shape of you", jeśli chodzi o najczęściej streamowany utwór na platformie Spotify. Kompozycja Kanadyjczyka pt. "Blinding lights" odtwarzana była ponad 3,3 mld razy.

The Weeknd pobił rekord na platformie Spotify
The Weeknd pobił rekord na platformie SpotifyAxelle/Bauer-Griffin/FilmMagicGetty Images

Zarówno "Blinding Lights", jak i "Shape Of You" uzyskały 3,332 mld streamów, jednak utwór The Weeknd ma nieznaczną przewagę. Jak informuje muzyczny serwis NME, to jedyne kompozycje na Spotify, które przekroczyły próg 3 mld odtworzeń.

Z kolei w listopadzie 2021 r. "Blinding Lights" pobiło rekord, jeśli chodzi o liczbę tygodni na liście przebojów w USA tygodnika "Billboard". W zestawieniu "Hot 100" piosenka była obecna przez ponad 100 tygodni. The Weeknd ma jeszcze jeden powód do zadowolenia - był najczęściej streamowanym artystą na Spotify w 2022 r.

"Blinding Lights" jest drugim singlem promującym jego czwarty studyjny album "After Hours". Piosenka miała premierę 29 listopada 2019 r.

Afera z Grammy i bojkot imprezy

Mimo gigantycznej popularności utworu The Weeknd w 2020 roku nie otrzymał żadnej nominacji do nagrody Grammy, co oburzyło jego fanów oraz mocno zaskoczyło dziennikarzy muzycznych. Żadnej szansy na statuetkę nie dostała również płyta "After Hours". Wokalista po tej decyzji zareagował mocno na Twitterze: "Grammy pozostają skorumpowane! Jesteście winni mi, moim fanom i całemu przemysłowi przejrzystość (procesu selekcji - red.)". 

Od tamtego momentu The Weeknd zdecydował się na bojkot gali Grammy. W kolejnych latach artysta nie zgłosił ani jednej swojej piosenki do walki o nagrody.

The Weeeknd debiutuje jako twórca serialu

W tym roku okaże się, czy równie dobrą rękę jak do piosenek, The Weeknd ma do seriali. Niebawem ukazać się ma bowiem widowisko HBO "The Idol", w którym Kanadyjczyk nie tylko gra główną rolę - zaangażował się również jako scenarzysta i producent. To historia o wschodzącej gwieździe pop (Lily-Rose Depp), która nawiązuje romans z właścicielem klubu w Los Angeles (The Weeknd). Nie wie, że w rzeczywistości jest to lider sekty.

HBO wciąż nie ogłosiło, kiedy serial trafi do emisji.

Przypomnijmy, że w ramach trasy "After Hours Til Dawn Tour" The Weeknd 9 sierpnia wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie.

INTERIA.PL/PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas